Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Av.Şahin Pirdal İle Röportaj
 1.Şahin Bey Sizi Tanıyabilir miyiz?
   1968 yılında Giresun Tirebolu’da doğdum. İlköğrenimini Barbaros Hayrettin Paşa ( eski ismiyle Poligon) İlkokulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini Küçükköy İmam Hatip Lisesi’nde, Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladım. 15 yıl yapı sektöründe değişik firmalarda yöneticilik yaptım. Yapı sektöründen ayrıldıktan sonra, Gaziosmanpaşa’da serbest avukatlık yapmaya başladım. Lise yıllarından itibaren Sivil Toplum Kuruluşları çalışmaları ve siyasetle ilgilendim. Değişik Sivil Toplum Kuruluşları’nda aktif görev yapmaktayım. Evli ve 3 çocuk babasıyım. 2008 yılında, 3.Olağan Kongre ile Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Yönetimi’ne girdim. Sırasıyla Ar-Ge, Sosyal İşler ve Yerel Yönetimler’ den sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttüm. 2009 Yerel Seçimlerinde İlçe SKM Başkan yardımcısı, 2010 Referandum ve 2011 Genel Seçimlerinde İlçe SKM Başkanı olarak görev yaptım. 7 Ocak 2014 tarihinden itibaren İlçe Başkanı olarak görev yapmaktayım. 
2. Ak Parti Gaziosmanpaşa ilçe Teşkilat çalışmaları hakkında bizi bilgilendirebilir misiniz?
Rutin ilçe toplantıları haricinde, İşyeri Ziyaretleri, Esnaf Ziyaretleri, Sokak İftarları, Teravih Programları, STK Ziyareti, Pazar Yeri Ziyareti, Cami Derneği Ziyareti ve Kahvehane Ziyaretleri şeklinde faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Salon toplantılarıyla STK ve Kanaat önderlerini biraraya getirerek hasbihal ediyoruz. Ak noktalarımızla vatandaşımızla biraya gelerek ilçemizle ve ülkemizle ilgili proje ve faaliyetlerimizi anlatıyoruz


3. Başkanlığınız döneminde Gaziosmanpaşa’da  ne gibi yenilikler oldu?
8 aylık süre içinde 30 Mart yerel seçimleri ve 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçim süreçlerini yönettik. Öncelikle ilçe yönetimimiz ve yürütmemizi belirledik. Dokuz mahalle başkanımızın atamasını gerçekleştirdik. Genç, diri, dinamik ve aktif bir teşkilat yapısı oluşturduk. Yeni Belediye Başkanımız ve Meclis Üyelerimizin belirlenmesinden sonra, çalışmalarımıza gece gündüz ayrımı yapmadan devam ettik. Gaziosmanpaşa teşkilatı artık, dinamizmi ile hayranlık uyandıran bir yapıya sahip. Saha çalışmalarımızla ve saydığımız program çeşitliliği ile her fırsat ve ortamda milletimizle buluşuyoruz, onların talep, öneri ve şikayetlerini de dikkate alarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. 

4. Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı olarak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için nasıl bir seçim kampanyası sürdürdünüz?
Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Teşkilatı, seçim çalışmalarına Ramazan ayının ilk günü olan 28 Haziran tarihinde start verdi.  Başbakanımız ve Cumhurbaşkanı Adayımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 Temmuz 2014 Tarihinde “Vizyon Belgesi” açıklamasından sonra çalışmalarımıza hız verdik.Seçim Koordinasyon Merkezi hazırlandı ve görev dağılımı yapıldı. SKM Başkanı, Program Sorumlusu, ekip sorumlusu, rapor sorumlusu, malzeme sorumlusu, Bilgi işlem ve Sekreterya sorumlusu, İlçe yönetim kurulu üyelerimiz, Kadın kolları ve Gençlik kollarımız SKM de görevlerini hakkıyla yerine getirdi. Ayrıca Belediye Başkanımız, başkan yardımcılarımız ve meclis üyelerimizde tüm çalışmalarda aramızda ve yanımızda yer aldılar. Az önce belirttiğim program çeşitliliğinin içerdiği toplumun tüm katmanlarına ulaşmak, sıkılmadık el bırakmamak, ulaşılmadık kimse kalmayacak hedefi ve yoğun bir tempo ile Gaziosmanpaşa’da çalıştık. Mahalle teşkilatlarımız afiş, pankart, broşür çalışmaları, ev sohbetleri, kahvehane ziyaretleri ile bu çalışmalara ilave katkılarda bulundu.

5.%59 Oy alarak Gaziosmanpaşa’da rekora imza attınız. Neler söylemek istersiniz?
Partimiz 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığı için %51 oy aldı. Bu oy oranı, Gaziosmanpaşa’da daha önce hiçbir belediye başkanı/partinin yerel seçimlerde alamadığı bir oy oranıydı. Biz daha önce 2010 referandumunda %62 oy desteği aldık. Ancak takdir edileceği üzere, referandumda birkaç siyasi parti, Anayasa değişikleri lehinde bize destek vermişti. Bu seçimlerde alınan oy oranında şüphesiz,  Cumhurbaşkanı Adayımız Recep Tayyip Erdoğan’ın halkın teveccühünü kazanmış, halkın büyük çoğunluğu tarafından sevilen ve desteklenen biri olması, milletin değerlerinin temsilcisi, milletin sesi ve tam kendisi olması en büyük etken olmuştur. Teşkilatımız ise gönülden duaları ve emeği ile şüphesiz ki bu seçimlerde büyük bir katkıda bulunmuştur.


6.Gece gündüz demeden omuz omuza çalıştığınız teşkilatınıza neler söylemek istersiniz? 
Ak Partinin Türkiye siyasetine kattığı en önemli kazanım bize göre, muhalefete millete rağmen siyaset yapılamayacağını öğretmesi oldu.  Muhalefetin çatı adayını belirlemesindeki kriteri de milletin kazandığının en önemli örneğidir. Bizim teşkilatımız, aziz ve necip milletin temsilcisidir. Teşkilat mensuplarımızın fedakarlıkları, yürekliliği, memleket ve milletimizin, mazlum / mağdurların istikbali/ istiklali için mukaddes emeği ve alınteri de ilave olunca Allah’a hamdolsun, Gaziosmanpaşa’da tek başımıza zikrettiğiniz tarihi bir oy oranı elde edildi. Allah hepsinden razı olsun. Bu teşkilatın Gazze, Somali, Arakan, Bosna, Doğu Türkistan ve diğer mazlum coğrafyaların geleceği adına yaptıklarının karşılığının bu dünyadaki hiçbir değerle mükafatlandırılamayacağını söylemekle yetineyim.7.İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları  hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
Bu seçimleri önemsememizin en önemli nedenlerinden biri de, mazlum ve mağdurların Türkiye’ye ümit bağlamalarıdır. Vahşi katil İsrail, sahipsiz olduğunu düşündüğü mazlum kardeşlerimizi hunharca katletti. İsrail’in mel’un saldırılarını esefle kınıyor ve lanetliyorum. Türkiye’deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin hemen ertesinde, saldırıların son bulmasını da manidar bulduğumu ifade etmek isterim.


8.Son Olarak Okuyucularımıza neler söylemek istersiniz?
10 Ağustos seçimlerinin memleketimiz, milletimiz ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini yüce Allahtan diliyorum. Allah birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Okuyucularımızın ve memleketimizin 2023,2053 ve 2071 de yaşanacak güzel günleri görmesini temenni ediyorum
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner150

banner153

banner148

banner188