banner171

Yüzlerce Doktor Beyaz Önlükleriyle Demokrasi Nöbetinde

Fatih Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı 7 hastanenin mevcut kadrosunda bulunan yüzlerce doktor, 15 Temmuz darbe girişimini protesto etti.

Yüzlerce Doktor Beyaz Önlükleriyle Demokrasi Nöbetinde
 Fatih Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı 7 hastanenin mevcut kadrosunda bulunan yüzlerce doktor, 15 Temmuz darbe girişimini protesto etti.
Fatih Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı, Arnavutköy Devlet Hastanesi, Bayrampaşa Devlet Hastanesi, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi, Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde mevcut kadrosunda çalışan yüzlerce doktor akşam darbe girişimini protesto etti. Akşam 21.00 sıralarında Saraçhane Meydanı'ndaki Demokrasi nöbetine beyaz önlükleriyle gelen yüzlerce doktor, ellerindeki bayrak ve dövizlerle darbe girişimini kınadı. Bazı doktorların ise ailesi ve yakınlarıyla meydana geldikleri görüldü.

Doktorlar adına konuşma yapan Fatih Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Hamza Müslümanoğlu:"Yedi hastanemin gece ve gündüz çalışanları dışında burada darbeye karşı olduğumuzu, 14 Mart'ın devamı olarak hekimler olarak burada oluşumuzda temsil etmek istedik. Biz iyilik oluşturmaya çalışan bir grubuz. Bir meslek grubuyuz. Hastalıklara karşı bu darbede ise onlara da karşı olarak buradayız. Var gücümüzle başkomutanımızın emriyle buradayız. İkinci bir emre kadarda burada nöbet tutmaya devam edeceğiz. Hastanemizdeki nöbetlerimiz devam ediyor onlarda bir eksikliğimiz yok. Her akşam hastanede nöbetlerde olmayanlarla sokaklardayız. Üç yüz elliye yakın doktorla buradayız. 15 Temmuz gecesinde de gazilerimize hizmet etmek noktasında canla başla herkes çalıştı. Saraçhane ve Vatan Caddesi benim hastane bölgemin içindeydi. Acildeki ve diğer hekim arkadaşların buradan şükranlarımızı ifade ediyoruz" dedi.

Doktorlar demokrasi nöbetini gece geç saatlere kadar devam ettirdi.
Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2016, 16:42

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner211

banner150

banner153