98 yıllık Eyüpspor'un ismi Eyüp Sultan Spor olarak değişiyor
 98 yıllık tarihe sahip olan Eyüpspor Kulübü ismini değiştirme kararı aldı.
2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden kulübün başkanı Recep Kızıltepe, Amatör Lig sitesine yaptığı açıklamada, ''İlçemizin ismi Eyüp Sultan olarak değiştiğinde kulübümüzün de adı değişecek'' dedi.

Bilindiği üzere AK Parti Eyüp'ün isminin “Eyüpsultan” olarak değiştirilmesi için TBMM İçişleri Komisyonu’na bir kanun teklifi sunmuştu.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Mustafa Aydoğmuş 11 ay önce

garip bir değişiklik kararı. eyüp ismini camide yatan zattan almamaktadır. camide meftun türbesi bulunan zatın adı halid'tir. eyüp değil eyyüb'te halid'in oğludur. sultanlık ise osmanlıda yalnızca padişahlarla eşdeğer tutulmuş bir ünvandır. yani sade vatandaşlarda sultanlık diye bir ünvan olamaz. şimdi eyüp'ün ismini eyüpsultan yaparak tarihin neresinde bulunan bir değere sahip çıkılıyor bilemiyorum. ortada kocaman bir bilgisizlik var. insan bir şeye kalkışırken birazcıkta olsa gerçekleri öğrenme ihtiyacı hissetmeli. bana göre bu aşamada ilçe adının değiştirilmeye çalışılması kocaman bir bilgisizliğin ispatı olacaktır. yazık.. cahilliğinde bir sınırı olmalı diye düşünüyorum.. saygılarımla..

Göktürk - Kemerburgaz - Mescidi Selam İETT...
Göktürk - Kemerburgaz - Mescidi Selam İETT seferleri açıldı.

Haberi Oku