banner171

Bayram Sevinci, Eyüpsultan Sokaklarında Mehteranla Yaşandı

Eyüpsultan Belediyesi, yeni tip Koronavirüsle (Kovid -19) mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının yaşandığı bayram günlerinde mahallerde ve sitelerde verdiği mehter ve bando konserleri ile vatandaşlara bayram sevincini yaşatmaya devam ediyor.

Bayram Sevinci, Eyüpsultan Sokaklarında Mehteranla Yaşandı

Eyüpsultan Belediyesi’nin, büyük ilgi gören bando ve mehter konserleri Ramazan Bayramı’nın 3. gününde de “Moralimizi Yüksek Tutalım, Tedbirlere Uyarak Bu Süreci Atlatalım” sloganıyla Eyüpsultan Belediyesi tarafından organize edilen Mehteran yürüyüşü, Silahtarağa Mahallesi, Sakarya Mahallesi ve Alibeyköy’de yapıldı.

Herkesin yüzünde tebessüm bırakan, vatandaşların moralini yükselten Mehter Takımı ikinci konserini ise 5. Levent Kiptaş Konutları ve Finanskent Konutları’nda verdi.

Eyüpsultan Belediyesi Mehteran Takımının, sokaklarda çaldığı hareketli ve coşturan marşlarına mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi. Genç yaşlı tüm vatandaşlar evlerinin camlarından, balkonlarından Mehter konserini izleyerek el salladılar, çalınan marşlara alkışlarla eşlik edip bol bol fotoğraf çektiler.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2020, 14:43

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153