banner171

Cesur Yürek Safiye Bayat’a Başkan Aydın Ziyaret

Cesur Yürek Safiye Bayat’a Ziyaret

Cesur Yürek Safiye Bayat’a Başkan Aydın  Ziyaret
 Boğaziçi Köprüsü'nde darbecilere karşı tek başına direnirken ayağından vurulan ve FETÖ’cü teröristler tarafından telefonu kırılan Safiye Bayat’a Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ziyarette bulundu.
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın 15 Temmuz'da gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında Boğaziçi Köprüsü'nde darbecilere karşı tek başına direnirken güvenlik kamerasına yansıyan ve yaralılara yardım ederken bacağından vurulan Safiye Bayat’ı Ataşehir Memorial Hastanesi’nde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Eyüp Sultan’dan dua getirdiğini söyleyen Başkan Remzi Aydın, asker görünümlü vatan hainleri tarafından telefonu kırılan Bayat’a bir de telefon hediye etti.

Ziyaret karşısında duygulanan Safiye Bayat, yaşadıklarını şöyle anlattı, “Hainler yanağıma silahını dayadı. Havaya ateş açtı. Kıvılcım parçalarının başörtümün üzerinden döküldüğünü hissettim. 'Beni bunla mı korkutuyorsun' dedim. Elimi kolumu sallamaya başladım. Elimdeki telefonu çekti, fırlattı. Daha sonra Askerler etrafa ateş açmaya başladılar. İnsanları öldürdüler. Ne olduğunu anlamaya çalışırken, bütün insanlar ölmeye başladı. İlk yardım bildiğim için yaralılara yardımcı oldum. Bir doktor vardı. O çok mücadele verdi. En son bir kadın vuruldu, dediler. Ona giderken beni indirdiler orada. Sağ baldırımdan vuruldum. İyiyim. Kemiği delip geçmiş" diye konuştu.

Safiye Bayat'ın köprü üzerinde askerlere direnmesi güvenlik kameralarına kare kare yansımıştı. Bayat, köprü üzerinde mücadele verirken aynı dakikalarda AK Parti İstanbul İl Başkanlığı önünde paralel örgüt mensuplarıyla göğüs göğüse mücadele veren ve paralel üsteğmeni “vatanına ihanet ediyorsun” diyerek azarlayan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, şu açıklamalarda bulundu; “Safiye kardeşimizin Kastamonulu olduğunu öğrendim. Safiye ablamız benim gözümde Şerife bacımız kadar değerlidir. Necip milletimiz, Safiye ablamız gibi binlerce kahramanla vatanına, namusuna, izzetine ve geleceğine sahip çıkmıştır. Allah milletimizden zarı olsun.”
Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2016, 18:08

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner211

banner150

banner153