Şehit Şerife Bacı'nın ismi Eyüp Sultan'da
Kastamonulu Şehit Şerife Bacı bu ülke topraklarının kazanılmasında yaptıkları fedakârlıklarla ve verdikleri vatansever mücadelelerle adını tarihe yazan ecdatlarımızdandır. Atatürk’ün gözüm Sakarya’da kulağım İnebolu’da sözünün özetidir aslında Şehit Şerife Bacı.

Kurtuluş Savaşı sırasında cepheye taşıdığı top mermilerin ıslanmaması için üstüne kendi battaniyesini örten ve bu uğurda donarak Şehit olan Milli Kahramanımız Şehit Şerife Bacı’nın ismini yaşatmak adına İstanbul’da faaliyet gösteren Kastamonu ili Daday İlçesi ve Çevre Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği büyük bir mücadele örneği gösterip azimle ecdatları olan Şehit Şerife Bacı’nın ismini Eyüp Sultan’da bir parka vermeyi başardılar.

Daday çevre köyleri yardımlaşma ve dayanışma derneği başkanı Hasan Kara konuşmasında; Bu duyarlı mücadeleyi dikkate alan, Ulusal değerlerimize sahip çıkan Eyüp Sultan Belediyesi’ne, üstün gayret ve mücadelesinden dolayı da Kastamonu Daday Derneği olarak teşekkür eder, sosyal faaliyetlerinde başarılar dileriz.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner150

banner148

Eyüpsultan Belediyesinde Başkan Yardımcıları...
Eyüpsultan Belediyesinde Başkan Yardımcıları belli oldu

Haberi Oku