banner171

2017 Şantiye Yılı' Gaziosmanpaşa'da Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor

Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçenin 35 farklı noktasında bakım-onarım, asfalt, tretuvar ve kanal yenileme çalışmalarına devam ediyor.

2017 Şantiye Yılı' Gaziosmanpaşa'da Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor
 Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçenin 35 farklı noktasında bakım-onarım, asfalt, tretuvar ve kanal yenileme çalışmalarına devam ediyor.
Gaziosmanpaşa'da birçok noktada yenileme çalışmaları sürüyor. Elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmaları hızla devam ederken, atık su, kanal ve içme suyu hatlarının tamamına yakını yenileniyor. İlçenin 35 farklı noktasında çalışmalarını yürüten ekipler yer altı çalışmaları tamamlanan bölgelerde kaldırım yenileme ve asfalt çalışmalarını sürdürüyor. İlçe tümüyle dev bir şantiye alanına döndü.

İlçe genelinde belirlenen programlar dahilinde cadde ve sokaklardaki asfaltlama çalışmaları ile birlikte asfaltlarda oluşan hasarlar onarılıyor, altyapı çalışmalarının sonunda asfalt serimi gerçekleştiriliyor, kanal ve ızgara yenileme çalışmaları yapılıyor.

Bu kapsamda  Yenidoğan Mahallesi Tarla Sokakta yağmur suyu kanal temizleme çalışmaları,  Karadeniz Mahallesi 1176 sokak, Karayolları Mahallesi 567. Sokak ve Merkez muhtelif sokaklarda ızgara çalışması, ızgara imalatı, ızgara temizliği ve ızgara yükseltme çalışmaları yapılıyor.

Ayrıca  Karadeniz Mahallesi'nde 1167/1 sokak, General Aldoğan Caddesi, Mehmet Akif Caddesi, 1129 sokak ve 1156 sokakta,  Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi 1072/2 sokak ve  Fevzi Çakmak Mahallesi Gebzeli Caddesinde tretuvar imalat çalışması yapılmaktadır. Merkez Mahallesi Tepe Sokak, Güldemet Sokak ve Selvilli Sokak, Şemsipaşa Mahallesi 11.Sokak ve Sokullu  Mehmet Paşa Caddesi,  Hürriyet,  Kazım Karabekir ve  Mevlana Mahallerinde tretuvar tamirat ve taş döşeme çalışmaları yapılıyor.

Prestij cadde çalışmaları kapsamında ise İmam Hatip Lisesi Bulvarı, Mehmet Akif, Şehit Mustafa Yeşil, 500 Evler ve  Ordu caddeleri,  Küçükköy yolu, Meydan Camii ve çevresinde yol bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor.  Karadeniz Mahallesinde elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmaları sırasıyla Barboros Hayrettin Paşa ve  Hürriyet Mahallelerinde devam ederek arıza kaynaklı kesintilerin ilçe genelinde sona ermesi hedefleniyor. Kapalı devre ring sisteminin uygulanacağı ilçeler arasında  Gaziosmanpaşa'nın pilot ilçe seçilmesi nedeniyle BEDAŞ'ın  İstanbul'a yapacağı yatırım sıralamasında  Gaziosmanpaşa en fazla payı alacak.

Çalışmalar kapsamında  Barbaros Hayrettin Paşa,  Kazım Karabekir, Yeni Mahalle, Karlıtepe,  Karadeniz ve Yıldıztabya Mahallelerinde de kanal yenileme çalışmaları yapılıyor.  Bağlarbaşı,  Fevzi Çakmak,  Karadeniz, Yeni Mahalle, Merkez, Karayolları, Yıldıztabya ve  Sarıgöl Mahallelerinde ise asfalt bakım onarım ve yenileme çalışmaları ile ilçemiz modern bir görünüme sahip olacak.

Çalışmalar sonunda vatandaşlar, rahat ve kolay ulaşım yapabileceği caddelere kavuşacak
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2017, 12:46

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153