banner171

Ağaçlar Gaziosmanpaşa Meydanına Yağmur Bereketiyle Geldi

Ağaçlar Gaziosmanpaşa Meydanına Yağmur Bereketiyle Geldi

Ağaçlar Gaziosmanpaşa Meydanına Yağmur Bereketiyle Geldi
 Gaziosmanpaşa Belediyesi, Daha Yeşil Bir Gaziosmanpaşa için ağaçlandırma çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda Gaziosmanpaşa Meydanına dikilen Ağaçlar, yağmur bereketiyle geldi.
Gaziosmanpaşa Belediyesi, Gaziosmanpaşa Meydan Düzenlemesi Projesi kapsamında altyapı ve yenileme çalışması devam ederken ağaçlandırma çalışmalarına başladı.

Çalışmalarda ağaçların ve çalıların, mevcut trafikten ve rüzgârın etkisinden korunmasına dikkat edilirken toprağın iyi derecede sulanması ve yeterli sulamanın sağlanması için sulama sistemi kuruldu. Bu çalışmalar sonunda ise meydanın hem şık hem de fonksiyonel bir aydınlatmaya sahip olması sağlanarak dekoratif aydınlatmalarla cadde hoş bir görünüme kavuşturulacak.

Ağaçlandırma çalışmalarını yerinde inceleyip ağaç diken Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, ‘’ 500 bin fidan hedefini gerçekleştirmeye çalışıyoruz Çünkü ağaçlar, ilçemize hem güzellik hem de özellik katar’’ ''7' den 70' e Yeşile Evet kampanyamız artarak devam ediyor. Orman ve Su İşleri Bakanımız Sn. Veysel Eroğlu'nun ilçemize yapmış olduğu fidan desteği ile Daha Yeşil Bir Gaziosmanpaşa İçin çalışmalarımız sürüyor.'' dedi.

Ağaçlandırma çalışmalarından memnun olan vatandaşlar ise Gaziosmanpaşa Belediyesine teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 22:52

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153