Gaziosmanpaşa:
AK Parti Gaziosmanpaşa'da 6.Olağan Kongresi Yapıldı.Yeni başkan Serkan Acar Seçildi
 Ak Parti Gaziosmanpaşa 6. Olağan kongresinde Serkan Acar ilçe başkanlığına seçildi.

Ak Parti 6. Olağan kongresi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, İl Başkanı Bayram Şenocak, Milletvekilleri Şirin Ünal, Mehdi Eker, Mustafa Şentop ve Ekrem Erdem, Belediye Başkanları,Hasan Tahsin Usta Cahit Oltunay,Atilla Aydıner, İlçe başkanı Av.Şahin Pirdal İlçe Başkan adayı Serkan Acar  milletvekili adayları, belediye meclis üyeleri, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda partili ve davetli katıldı.


Serkan Acar başkanlığındaki yeni yönetim listesi şu isimlerden oluşuyor;

1- Serkan Acar 
2- Hasan Dereli 
3- Adnan Şentürk 
4- Hilal Akbal
5- Mehmet Akşit 
6- Gülsüm Şahin 
7- Azize Çakır
8- Oğuzcan Görgöz
9- Metin Dabak 
10- Necdet Kutsal
11- Feridun Özbek
12- Ahmet Salmış
13- Ahmet Yılmaz 
14- Hüseyin Şirin 
15- Recep Kılıç
16- Sadiye Batur Sarıkaya
17- Fedakar kızmaz
18- Süleyman Altınkaymak
19- Emine Yılmaz 
20- Betül Ekmekçi Demir
21- Necla Soylu
22- Murat Çetin 
23- Sami Mendi
24- Nihat Dönmez
25- Musa Keskin 


İlçe Yönetim Kurulu (Yedek) Liste 
1- Mustafa Duran 
2- Yasin Gök
3- Tuncay Şahin 
4- Cihan Demir 
5- Kadir Akkuş
6- Merve Akkaya 
7- Birol Şener 
8- Fatma Ertürk 
9- Mustafa Yağmurkaya
10- Ercüment Kenar
11- İbrahim Beken 
12- Şenyurt Topal 
13- Selami Tanırıvermiş 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, 28 Şubat davasına ilişkin, "Adalet önünde gereken cezayı sanıklar aldılar, alacaklar. Bu milletin öz evlatları, başörtülü kızlarımız, sadece ve sadece inançlarından ötürü okullarından atıldılar, kapı önüne konuldular. İnancını yaşamak isteyen erkeklerimiz, beyefendiler, 'Pantolonunda kırışıklık var, öyleyse bu namaz kılıyor.' denilerek fişlendiler." dedi.

Kaya, Kemal Şeker Bulvarı Spor Kompleksinde düzenlenen AK Parti Gaziosmanpaşa 6. Olağan İlçe Kongresi'ndeki konuşmasında, "bin yıl sürecek" denilen 28 Şubat'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve onun yol arkadaşların iktidara gelmesiyle son bulduğunu dile getirdi.

28 Şubat davasının sonuçlandığına değinen Kaya, şunları söyledi:

"Adalet önünde gereken cezayı sanıklar aldılar, alacaklar. Bu milletin öz evlatları, başörtülü kızlarımız, sadece ve sadece inançlarından ötürü okullarından atıldılar, kapı önüne konuldular. İnancını yaşamak isteyen erkeklerimiz, beyefendiler, 'Pantolonunda kırışıklık var, öyleyse bu namaz kılıyor.' denilerek fişlendiler. Binlerce insanın, binlerce gencimizin hayatı karartıldı. Bugün adalet önünde hesap veriyorlar, vermeye de devam edecekler. Milletin içinden çıkan, milletin bağrından çıkan ve kendi değerleriyle yürüyen Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında onun yol arkadaşları olarak biz de dimdik yürümeye devam edeceğiz."

Kaya, 2019 seçimlerinin milat niteliğinde olacağını belirterek, önce yerel, sonra genel seçimlerde her zamankinden daha büyük enerjiyle çalışmaları gerektiğini kaydetti.

Kadınlara ve gençlere güvendiklerini ifade eden Kaya, "Üzerimize kurdukları oyunları, planları bir bir bozarak, 2023'e emin adımlarla ilerliyoruz. Ülkemizi, dünyanın en güçlü 10 ekonomisinin içerisine Allah'ın izniyle sokacağız. Bunu gençlerimizle, kadınlarımızla birlikte daha çok çalışarak yapacağız. AK Parti teşkilatları şunun çok iyi farkında, biz sadece Türkiye'nin umudu bir siyasi parti değil, biz bugün mazlum ve mağdur tüm coğrafyaların umudu haline gelmiş bir partiyiz." diye konuştu.

Görüntünün olası içeriği: 17 kişi, Cuma Elden, Şahin Pirdal ve Yakup Şentürk dahil, takım elbise

- "Kutlu yürüyüşün yakın gelecekte 3 önemli tarihi var"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker de kongrelerin "kutlu yürüyüş"ün hayata geçtiği önemli bir siyasi çalışmanın basamağı olduğunu dile getirerek, şöyle dedi:

"Ne bu kongre ne de bundan sonraki kongre ne de önümüzdeki seçim, bizim kutlu yürüyüşümüzün sonu değildir. Bu kutlu yürüyüş, önüne bir takım hedefler koymuş. Kim tarafından? Genel Başkanımız, liderimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından. Millete hizmet yolunda kutlu yürüyüşün yakın gelecekte 3 önemli tarihi var. 2023, 2053, 2071 var ve sonrası var. Biz sonraki dönemlerde bunu görmeyeceğiz ama bizim ideallerimiz, değerlerimiz, beslendiğimiz ve mensubu olduğumuz İslam medeniyet tasavvurunun ilkeleri, prensipleri, değerleri, Allah'ın izniyle gelecekte de önümüzdeki yüzyılda da sonraki yüzyılda da devam edecek."

- "AK Parti Türkiye'yi büyütmek için mücadele etti"

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş ise AK Parti'nin parti hizmetin yarıştığı, memlekete hizmet yarışının olduğu bir parti olduğunu kaydederek, "Bizdeki yarış, 'Ülkeye daha fazla hizmeti nasıl yaparım' yarışıdır. AK Parti hiçbir zaman makamların, mevkilerin kavgasının yapıldığı bir parti olmamıştır. Bizi diğer partilerden ayıran en önemli özellik işte budur. Diğer partiler kendi dar iktidar mücadeleleri içinde kalırken, AK Parti Türkiye'yi büyütmek için mücadele etti. Bundan dolayı da kurulduğu günden itibaren hep iktidarda kalmaya başardı." ifadelerini kullandı.

Selahattin Demirtaş hakkındaki davaların devam ettiğine değinen Muş, "Terörün beslendiği bir partinin milletvekillerinden çok daha fazla milletvekili ve genel başkan yardımcısı seviyesinde oraya ziyaretçi gönderen CHP'dir. Orayı adeta CHP'nin genel merkezi haline çevirmişlerdir." dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak da Gaziosmanpaşa'nın AK Parti'nin oyunu sürekli artırdığı bir ilçe olduğunu söyledi.

İstanbul'da kongre sürecinin sonuna yaklaşıldığını hatırlatan Şenocak, pazar günü ilçe kongrelerinin tamamlanacağını, 6 Mayıs'ta il kongresinin yapılacağını belirtti.

İstanbul milletvekillerinin de katıldığı kongrede, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kongreye gönderdiği video mesaj da izletildi.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Selami Tanrıvermiş ve Zeynep Vurmaz Yiğit dahil
Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, Şahin Pirdal dahil
Görüntünün olası içeriği: Serkan Acar, takım elbise ve yazı
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Arif kara 12 ay önce

körler sağırlar birbirini ağırlar....!

banner150

banner148

Sağlık Bakanı Koca Gaziosmanpaşa'da hastane...
Sağlık Bakanı Koca Gaziosmanpaşa'da hastane açtı

Haberi Oku