banner171

Aydemir'den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fatih Aydemir; yaşamı güzelleştiren detayların arkasında kadınların olduğunu belirterek, kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Aydemir'den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Sevgili Gaziosmanpaşalılar; toplumun temel taşı aile, ailenin temel taşı ise kadınlardır. Unutulmamalıdır ki, her zaman varlıklarıyla hayatın her alanında fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, huzurlu, mutlu ve sağlıklı toplumların teminatıdır. Ülkemize hizmetleriyle değer katan, tüm kadınlarımıza örnek olacak başarılarıyla adından söz ettiren, genç nesillere ışık tutan, geleceğimize yönelik tehditler karşısında dimdik duran, cesur ve öz güvenli kadınlarımız en önemli güvencemizdir.


Ak Parti olarak, bizim kadına bakışımız çok açık ve nettir. İlk insandan beri insanlığın yarısı erkek, yarısı kadındır. Bunlardan bir tanesi eksik olursa geriye insanlıktan eser kalmaz. Biz erkeklerin annemize, kız kardeşimize, eşlerimize, kız evlatlarımıza, tüm kadınlarımıza göstereceğimiz sevgi, saygı ve muhabbet, aslında tüm insanlık adınadır. Erkek olarak kendimiz için ne düşünüyor, ne istiyor , ne bekliyorsak, kadınlar içinde aynı duygular içinde olmamız gerekir. Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için Parti olarak tüm gücümüzle mücadele veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. 


Dünya Kadınlar Gününü kutladığımız bu gün de, sevginin, saygının en yücesini hak eden kadınlarımızın şiddet, ayrımcılık, dışlanmışlık gibi uygulamalardan uzak , vefa içerisinde mutlu bir toplumda yer bulmalarını temenni ediyorum.
Bizim siyasetimizde aile ve kadınlarımızın varlığı her daim birinci önceliğimiz olmuştur. Parti tüzüğümüzde de Kadın Kolları ayrı bir birim başkanlığı ile her ortamda siyaset yapmaktadır. Bizim siyasi çalışmalarımızda mahalle teşkilatlarımızdan Milletvekili ve Bakanlıklarımıza kadar kadınlarımızın temsil hakkı her zaman olmuştur, olmaya da devam edecektir. 


Kadını insan değil bir meta olarak gören, sırf cinsiyetinden dolayı zulmeden hiçbir toplumun geleceği aydınlık olamaz. Kadının ve erkeğin her şeyden önce insan oldukları gerçeği unutulmamalıdır. Kadına saygı , tüm değerlerimizin, gelenek ve göreneklerimizin, tarihimizin, sosyal hayatımızın temel taşıdır. Toplum hayatında kadını dışlayan bir anlayışın benimsenmesi; sadece kadınlar için değil bütün toplumlar için büyük bir eksikliktir. 
Aynı zamanda dinimizde de kadınlara ayrı bir ehemmiyet verildiği görülmektedir. Cenab-ı Hak bir ayet-i kerimede “Ana-babanıza öf bile demeyin.” (İsra, 17/28) buyurmuştur. Peygamber Efendimiz de “Cennet anaların ayakları altındadır.” buyurmakla, annelere çok büyük bir makam vermiştir. Tarihsel, kültürel ve inancımız gereği de kadınlar bizim için Anamızdır, bacımızdır, eşimizdir. İyi ya da kötü zamanlarda hayatı paylaştığımız diğer yarımızdır.
Bizler ülkemizi kadınıyla erkeğiyle bir bütün olarak büyük ve güçlü Türkiye hedefine ulaştırmak için çalışıyoruz. Bu konuda el ele verip birlik olmalıyız. Unutmayalım ki, kadın elinin değmediği her iş gibi bu gayretimiz de eksik kalır, hedefine ulaşamaz. Bizler kadınlarımıza güveniyoruz ve bu yüzden de sürekli hedef büyütüyor, mücadele çıtasını yükseltiyoruz. 


Bu arada inançlarına uygun şekilde giyinmek, yaşamak isteyen kadınlarımıza hayat hakkı tanımayanları da asla unutmayacağız. Kadını insandan bağımsız , müstakil bir varlık olarak görenlerin çabaları başarısız olacaktır. 8 Mart sadece belirli bir kesimin değil, tüm kadınların sorunlarının konuşulduğu bir tarih haline geldiği gün, gerçek kadınlar gününe kavuşmuş olacağız. 


Bu duygu ve düşüncelerle şiddet kurbanı olan , görevleri başında katledilen, ülkemizin bekası, milletimizin istikbali için şehit olan tüm kadınlarımızı şükranla anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına ve sevenlerine de sabırlar temenni ediyorum.


Sevgi dolu yürekleri ve fedakarlıklarıyla dünyayı güzelleştiren , daha yaşanabilir hale getiren, insanlığın umudunu yeşerten, ülkemizde birlik ruhunu mayalayan, milli ve manevi değerlerimizi yücelten ve aile değerlerimize güç katan tüm kadınlarımıza şükranlarımı sunuyor, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyor, sağlık, sıhhat ve esenlikler diliyorum.

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153