banner171

Başkan Kadir Topbaş Gaziosmanpaşa'daki Vatan ve Demokrasi Nöbetine Katıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gaziosmanpaşa’da 12.gününe giren vatan ve demokrasi nöbetine katıldı.

Başkan Kadir Topbaş Gaziosmanpaşa'daki Vatan ve Demokrasi Nöbetine Katıldı
 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gaziosmanpaşa'da 12.gününe giren vatan ve demokrasi nöbetine katıldı.
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisine sızan Fetullahçı terör örgütü parelel devlet yapılanması (FETÖ/PDY) mensuplarının 15 Temmuz akşamı darbe girişiminde bulunmasının ardından, tüm yurtta vatan ve demokrasi nöbetinin 12. Gününe gelindi. Gaziosmanpaşa Küçükköy Meydan'ın da nöbete devam eden vatandaşlara, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve Gaziosmanpaşa Kaymakamı Yaşar Karadeniz de eşlik etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla meydanları yoğun bir şekilde dolduran Gaziosmanpaşalılar, sloganlarla darbe girişimini protesto ettiler.

"Türkiye'nin geleceğini karartmak isteyenlere fırsat vermediniz"

Dünya'ya milletin ne demek olduğunun gösterildiğini ifade eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,"Bu topraklarda bin yıllık tarihi ve nice destanları olan bir milletiz. 15 Temmuz yeniden destanların yazıldığı tarihe altın sayfalarla işlendiği yeni bir dönem olarak kayıtlara geçti. Millet güç birliği yaptığı zaman Çanakkale Destan'ları yazdığı gibi bir araya gelip omuz omuza olduğunda yeni destanlar yazabileceğini gösterdiniz. Türkiye'nin geleceğini karartmak isteyenlere fırsat vermediniz. Onlar emellerinde muvaffak olsalardı onlarca yıl geriye giden, kan ve gözyaşı dolu bir Türkiye olacaktı. 79 milyonluk büyük bir aile olduğumuzu göstermeniz, gücümüze güç katmaktadır" Şeklinde ifadeler kullandı.

"Kanımızın son damlasına kadar çarpışıyoruz"

Sokakları ve caddelerin vatan ve demokrasi nöbetiyle 10 gün içerisinde meydan haline geldiğini belirten Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta,"Sizlere bakarak bizde tüm kurumların sorumluları, halkın her bir temsilcisi ile vatanımız için kanımızın son damlasına kadar çarpışıyoruz. Aramızda bulunan bir gaziye neden geldiğini sordum. Bana cevap olarak 'henüz şehit olmadım, şehit olmak için bu meydanları terk etmeyeceğim' dedi. Tüm Dünya'ya milletin vatanına sahip çıkması ne demek gösterdiniz" diye konuştu.

Sabah saatlerine kadar devam eden protestolara katılan vatandaşlara ise Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından çorba, ekmek ve su dağıtıldı
Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2016, 18:02

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153