banner171

Başkan Usta, Dünya Akıllı Şehirler Kongresi’ne Katıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Dünya Akıllı Şehirler Kongresi 2018”de konuşan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Akıllı şehirler lüks olmaktan çıktı artık zaruret” dedi.

Başkan Usta, Dünya Akıllı Şehirler Kongresi’ne Katıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Yenikapı'da bulunan Avrasya Sanat ve Gösteri Merkezi'nde düzenlediği “Dünya Akıllı Şehirler Kongresi 2018”e siyaset ve iş dünyasından çok sayıda isim katıldı. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, programda bir konuşma gerçekleştirdi.

“HİZMETLERİ BÜTÜNCÜL BİR ANLAYIŞLA ELE ALIYORUZ”

“Akıllı şehirler artık lüks olmaktan çıktı” diyen Başkan Usta, “Bunun zaruri bir ihtiyaç haline geldiğini düşünürsek, her birimdeki hizmetlerle bütüncül bir anlayış ve planlamayla ve akıllı otomosyonla şehrin en iyi şekilde yönetilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Verileri akıllı bir şekilde yönetmek zorundayız. Para ve emek harcayarak güncelliğini korumak zorunda kaldığımız bu verileri, en iyi şekilde depolar, bu hizmetlere yönelik projeleri en iyi şekilde ortaya koyarsak kendi ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğimizi düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

“E-BELEDİYECİLİĞİ DAHA İLERİ SEVİYELERE TAŞIMALIYIZ”

E-Belediyeciliğin çok önemli olduğunu ancak bunun daha ileri bir safhaya taşınması gerektiğini dile getiren Başkan Usta, “Artık akıllı şehircilik, akıllı verilerin kullanılabilmesi ve bunların yönetilmesinin dönemi başlamıştır. Hedefimiz, önce insan modeli ile çalışma ve bu ülke için çalışarak akıllı bir mahalle ve şehir kurmaktır. Ekolojik şehirleri de artık konuşmak zorundayız” dedi.
Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2018, 14:10

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner211

banner150

banner153