banner171

Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin cami açıklamasına yalanlama

Gaziosmanpaşa Belediyesi,basında yer alan "Rezidans için cami yıkılıyor" haberleri ile ilgili yazıl bir açıklama yaptı.Kaynak: Gaziosmanpaşa Belediyesi’nden basında yer alan haberlerle ilgili açıklama

Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin cami açıklamasına yalanlama
 CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, sosyal paylaşım sitesi Twıtter adresinden "Gaziosmanpaşa Belediyesi restore edeceğiz diye yıktığı caminin yerine rezidans yaptı" iddiasında bulundu. Konuya ilişkin fotoğraflı paylaşımda bulunan Özkan, " Gaziosmanpaşa Belediyesi restore edeceğiz diye yıktığı caminin yerine rezidans yaptı. 

KENDİ KENDİNİ REZİL ETTİ

Tuncay Özkan'ın iddiasının aksine kendi paylaştığı fotoğrafta 'Yeni Camii inşaatı başlamıştır.' afişlerinin olduğu görülürken CHP'li vekil yine kendi kendini rezil etti. REZİDANS DEĞİL CAMİİ


Yapılan çalışmanın rezidans çalışması olmadığı öğrenilirken Çifte Minareli Camii'nin inşaatının yenilendiği öğrenildi. 

Yapılan açıklamada haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.
Gaziosmanpaşa Belediyesi basında yer alan "cami yıkılıp rezidans yapılıyor " haberlerine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. "Bugün basında yer alan "Rezidans için cami yıkılıyor" haberlerinin gerçeği yansıtmadığından halkımızı bilgilendirmek amacıyla açıklama yapılması gereği duyulmuştur.


Çifte minareli caminin bulunmuş olduğu alanın şahıs mülkiyeti olduğu, yerin kamuya ait bir yer olmadığının altını özellikle çizmek isteriz. 1960'lı yıllarda sanayi bölgesi olması ve sanayi çalışanlarının ibadet ihtiyaçlarını yapabilmesi için mescit olarak arsa sahibi tarafından yaptırılan ve ilerleyen yıllarda yeterli görülmeyip yine arsa sahibi tarafından camiye dönüştürülmüştür.Ayrıca yapının günümüz şartlarına uygun olmayıp depreme dayanıklı olmaktan uzak olması ve caminin 400 metrekare olması, günümüz taleplerini karşılayamaması üzerine kamuoyu ve müftülük tarafından dikkatimize sunulmuştur.Mülkiyet sahibi, kendi tapulu arsasının üzerine ticaret+konut olan imar hakkını kullanma talebinde bulunmuştur.

Ayrıca 400 metrekare olan caminin yerine bin 500 metrekare kapalı alana sahip olan cami inşaatı arsa sahibi tarafından yapılıp kamuya arsası ile birlikte devredileceği yapılan protokolle birlikte projelendirilmiştir.Görüldüğü üzere camiyi yıkıp rezidans yapılacağı iddiası tamamen yalan ve çarpıtma bir iddiadır.Kamuoyunun bilgisine saygı ile arz olunur.
Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2017, 10:12

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153