Gaziosmanpaşa:
Gaziosmanpaşa Farika Kitaplı Kahve Okuyucularıyla Yeniden Buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın normalleşme takvimi kapsamında açıkladığı kararların ardından, İçişleri Bakanlığı genelgesiyle normalleşme süreci 1 Haziran’da resmen başladı. Gaziosmanpaşa Belediyesi de koronavirüs önlemleri dolayısıyla geçici süreyle kapatılan Farika Kitaplı Kahve’yi yeniden hizmete açtı. Gaziosmanpaşalı gençler başta olmak üzere kitap meraklısı herkesin vazgeçilmez adresi olan mekanda, koronavirüs riskine karşı tüm tedbirler alındı.

OKUMA ALANLARINDA SOSYAL MESAFE UYGULANIYOR

Salgın dönemi boyunca periyodik olarak dezenfekte edilen Farika Kitaplı Kahve’de okuma alanları sosyal mesafe kuralına uygun olarak yeniden düzenlendi. Ziyaretçiler girişe yerleştirilen el dezenfektanlarını kullanıp, maskeyle içeri giriş yapabiliyor. Mekan içerisinde her ziyaretçiden sonra masalar ve ortak kullanılan bilgisayar dezenfekte ediliyor. Kitaplar da aynı şekilde sık sık sterilize ediliyor.

ÇALIŞMA SAATLERİ 08.30 – 22.00 OLARAK DÜZENLENDİ

Kitapseverler, normalleşme sürecinde Farika Kitaplı Kahve’ye üyelik sistemiyle giriş yapabiliyor. Çalışma saatleri 
08.30 – 22.00 olarak düzenlenen mekanda tedbirler kapsamında 18 yaş altı okuyuculara hizmet verilmiyor.

SINAV STRESİNE KARŞI ÖĞRENCİLERE DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİLİYOR

Kütüphanesi, kafeteryası, sosyal etkinlik alanları, mescidi ve doğa manzarası ile tüm ihtiyaçları karşılayan Farika Kitaplı Kahve’de öğrenciler, hem sessiz ve huzurlu bir ortamda ders çalışma hem de sosyalleşme fırsatı buluyor. Sınavlara hazırladıkları bu süreçte öğrencilere uzman psikolog tarafından sınav stresiyle başa çıkma ve dikkat dağınıklığına karşı danışmanlık hizmeti de sunuluyor.

Anahtar Kelimeler
FarikaKitap
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner150

banner153

banner148

banner188

AK Parti Gaziosmanpaşa tam kadro sahada
AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Serkan Acar, yeni normal hayata geçilmesinin ardından halka inerek...

Haberi Oku