banner171

Gaziosmanpaşa’da 15 Temmuz Darbe Anı Defteri Açıldı

AK Parti Gaziosmanpaşa Kadın Kolları tarafından Merkez Camii karşısına konan anı defteri ile demokrasi nöbeti tutan vatandaşların darbe girişimine tepkilerini, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik duygu ve düşüncelerini ifade etmeleri sağlanıyor.

Gaziosmanpaşa’da 15 Temmuz Darbe Anı Defteri Açıldı
Gaziosmanpaşa Merkez Camii karşısında oluşturulan platformdaki anı defterine 7’den 70’ kadar herkes darbe girişimi ile ilgili duygu ve düşüncelerini yazıyor.
 Anı defterine duygu ve düşüncelerini yazan Ak Parti Gaziosmanpaşa Kadın Kolları Başkanı Zeynep Vurmaz Yiğit, “Allah’a hamdolsun milletimiz bütün meydanlarda olduğu gibi burada da bir destan yazıyor. Millet olarak çok büyük bir sınav veriyoruz. Allah bu milletten razı olsun.

“Vatandaşlarımızın meydanları boş bırakmamasından dolayı gururluyuz. Demek ki millette vatan ve millet sevgisi ölmemiş, artmış. İnşallah bu birlikten doğan kuvvet sürekli olur.” diye konuştu. 


Halkın duygu ve düşüncelerini yazdığı anı defterinin meydanlardaki gösterilerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletileceği belirtildi. “Söz milletin hâkimiyet Allah’ındır”
Anı defterine duygu ve düşüncelerini yazan Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Av.Şahin Pirdal,ise şunları ifade etti: “15 Temmuz akşamı aşağılık FETÖ’ye mensup asker kıyafeti giymiş teröristler tarafından, millet iradesine karşı bir darbe teşebbüsü oldu. Bu darbe teşebbüsüne karşı milletimiz, Başkomutanımız Recep Tayip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara koştu. Bu meydanları bir okçular tepesi gibi, burada nöbet tutmanın mukaddes olduğunu, kutsiyetli olduğunu kabul ederek nöbetimiz devam ediyor. Milletin iradesine karşı yapılan haince saldırı karşısında milletimiz ‘Söz Milletin Hâkimiyet Allah’ındır’ diyerek, kendi iradesine sahip çıktı.Rabbim okçular tepesinde nöbet tutup orayı terk etmeyen sahabelere verdiği sevabı inşallah bu kardeşlerime de versin.” Dedi.


Anı defterindeki paylaşımlarında, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında yaşadıklarını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sevgisini dile getiren Gaziosmanpaşalı Ayşe Demirci ise "dehşet verici" diye nitelendirdiği 15 Temmuz gecesini hiç kimsenin unutamayacağını vurguladı. 

Mahmut Tan ise,bütün kesimlerin birlikte hareketi ile çok büyük bir belanın imha edildiğine işaret ederek halk olarak birlik ve beraberlik içinde olmayı "Bir olalım, iri olalım, diri olalım" sloganıyla öğrendiklerini belirtti. Tan, anı defterine Cumhurbaşkanına teşekkür ettiğini, darbelerin ve FETÖ'nün sistemin dışına itildiğini ve bunun Erdoğan sayesinde yapıldığını yazdığını kaydetti.


Katıldığı darbe karşıtı nöbeti sırasında anı defterine görüşlerini yazan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da“ Buradaki herkes siyasi görüşü her ne olursa olsun, darbeye karşı olduğu için burada. Bu süreçte sonuna kadar vatanımızın, milletimizin yanındayız.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2016, 19:33

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner211

banner150

banner153