banner171

Gaziosmanpaşa’da Çocuklara Kitap ve Maske Dağıtıldı

Gaziosmanpaşa Belediyesi, 40 gün sonra dışarı çıkan çocukları hediyeler ile karşıladı. Kendilerine dağıtılan kitap ve figürlü maskeler ile mutlu olan çocuklar, parklarda doyasıya eğlendi.

Gaziosmanpaşa’da Çocuklara Kitap ve Maske Dağıtıldı

Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 3 Nisan'dan bu yana sokağa çıkamayan çocukların özlemi sona erdi. Kontrollü sosyal hayata geçilmesinin ardından 13 Mayıs'ta 11.00 ile 15.00 arası sokağa çıkma izni verilen 0-14 yaş arası çocuklar, parklara ve bahçelere akın etti. 40 gün sonra yeniden parklarına kavuşan çocuklara, Gaziosmanpaşa Belediyesi ekipleri evde okumak için kitap ve özel olarak üretilen figürlü maskeler hediye etti. Evlerinden çıkmanın sevincini yaşayan çocuklar, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın elinden aldıkları hediyelerle daha mutlu oldular.

“İMALATINI BELEDİYEMİZİN BÜNYESİNDE YAPTIĞIMIZ ÖZEL MASKELERİMİZİ BUGÜN ÇOCUKLARIMIZA DAĞITIYORUZ”

Sedat Balkanlı Parkı’nda çocuklara hem maske hem de kitap hediye eden Başkan Usta, "Dünyanın en güzel duygusu herhalde çocukları mutlu etmek. Onların mutluluğu ile mutlu olmak. Biz de bugün burada yaklaşık 2 aydır evde kalarak bu ödülü hak eden, bu mutluluğu yaşayan çocuklarımızla beraberiz. İmalatını belediyemizin bünyesinde yaptığımız özel maskelerimizi bugün çocuklarımıza dağıtıyoruz. Her bir çocuğumuzun maske ile parklarda dolaşmasını arzu ediyoruz. Bütün parklarımızı dezenfekte edilmiş şekliyle çocuklarımızın hizmetine açtık. Aynı zamanda bu iki aylık süre içinde evde kalarak hastalığa karşı aldıkları bu tedbirler doğrultusundan onlara bir kitap hediye ediyoruz. Bir sonraki parkta buluşmamız öncesinde de onları buradan uğurlamak istiyoruz" dedi.

“KİTAP HEDİYESİ ÇOK İYİ OLDU BENİM İÇİN"

Parka gelerek kardeşiyle birlikte oyun oynayan ve Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin ürettiği özel maskelerden takan çocuklardan Almina Yılmazgil "Bugün çok mutluyum, birkaç aydır dışarı çıkmıyordum. Parkta oynuyoruz kardeşimle çok sevindim, bugün böyle olmasına çok da güzel oldu. Maskemi de çok beğendim tam çocuklara göre. Evde hep kitap okuyordum. Kitap hediyesi de çok iyi oldu benim için" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2020, 17:48

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153