banner171

Gaziosmanpaşa'da demokrasi nöbeti sürüyor

Gaziosmanpaşa'da demokrasi nöbeti sürüyor

Gaziosmanpaşa'da demokrasi nöbeti sürüyor
  Gaziosmanpaşa halkı, darbe girişimcilerini protesto ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla gerçekleştirdikleri vatan ve demokrasi nöbetini sürdürüyor.

Gaziosmanpaşa halkı, TSK içinde yuvalanmış FETÖ mensubu cuntacılar tarafından gerçekleştirilmek istenen darbeye karşı Gaziosmanpaşa ve Küçükköy meydanlarında biraraya gelerek tek ses ve tek yürek olarak protestolarını sürdürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla meydanları yoğun bir şekilde dolduran Gaziosmanpaşalılar, sloganlarla darbe girişimini lanetliyor. Vatandaşların protesto gösterilerini gerçekleştirdiği Gaziosmanpaşa Meydanı'na ise şehitlerin adının yer aldığı bir anıt yerleştirildi.

Gaziosmanpaşa halkının bu protestolarına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, eski AB Bakanı Volkan Bozkır, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve Gaziosmanpaşa Kaymakamı Yaşar Karadeniz de eşlik etti.

Başkan Usta, vatandaşlara hitap ederek Türkiye'de halkın tüm dünya ülkelerine örnek olacak mücadele sergilediğini söyledi. Darbe girişimine karşı verilen mücadelenin dünya demokrasi tarihine altın harflerle yazıldığını kaydeden Başkan Usta, "Vatanımızı savunana, milli iradeye sahip çıkan halkımız tanklara, uçaklara, helikopterlere, silahlara karşı göğsünü siper etmiştir. Dünyanın hiçbir yerinde böylesine şanlı bir direniş görülmemiştir. Tıpkı atalarımız gibi mermilere, toplara, tüfeklere karşı göğsünü siper eden bu kahraman halk her türlü övgüyü hak etmektedir. Gösterilen bu şanlı direnişle ülkemizi çok daha güzel günler beklemektedir. Bu vatan hainlerinin saldırısında hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Onlarla ne kadar gurur duysak azdır" diye konuştu.
Sabah saatlerine kadar devam eden protestolara katılan vatandaşlara ise Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından çorba, ekmek ve su dağıtıldı. Bakan Fatma Betül Sayan Kaya, Başkan Usta ve Kaymakam Karadeniz daha sonra darbe girişimi sırasında gösterdiği kahramanca direniş sırasında şehit olan Gaziosmanpaşalı Servet Asmaz'ın ailesini ziyaret etti.
Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 19:58

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153