banner171

Gaziosmanpaşa'da IŞİD operasyonu yapıldı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şafak vakti birçok adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Gaziosmanpaşa'da  IŞİD operasyonu yapıldı

 Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Özel Harekat ve Çevik Kuvvet ekipleri ile helikopter destekli olarak Urfa, Kocaeli ve İstanbul'da eş zamanlı şafak operasyonları düzenlendi.

Operasyon kapsamında İstanbul'da 27 adreste yapılan baskınlarda 20 şüpheli gözaltına alındı.

Operasyon adreslerinden biri olan İstanbul Gaziosmanpaşa Yıldız Tabya Mahallesi'nde bulunan bir apartman dairesine baskın düzenledi. Bu sırada polisin çevrede geniş güvenlik önlemi aldığı görüldü.

Şüphelilerin Avrupa ülkelerinden IŞİD'e katılmak için gelenlerin Suriye ve Irak'a gidişlerini organize ettiği, yurtiçinden katılacakları diğer illerde bulunan şebeke üyeleriyle bağlantılarını kurduğu ve örgüte lojistik destek sağladıkları öne sürüldü.

SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİLER
Gözaltına alınanlar Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi ve sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Gözaltına alınan birçok şahıs gazetecilerin sorularına cevap vermezken, bir şüpheli basın mensuplarının 'Neden gözaltına alındınız?' sorusuna 'Allahuekber! Terörist olmaktan...' cevabını verdi. 
Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2015, 14:02

Gülsüm

YORUM EKLE
YORUMLAR
Faruk
Faruk - 6 yıl Önce

dusman içimizde avrupa'dan geleni tasıma görevi alanlarda varmış bu ülkede

SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner211

banner150

banner153