banner171

GAZİOSMANPAŞA’DA RAMAZAN BİR BAŞKA GÜZEL YAŞANDI

Gaziosmanpaşa halkı, ‘Onbir ayın sultanı’ Ramazan ayını Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerle hep birlikte idrak etmenin mutluluğunu yaşadı.

GAZİOSMANPAŞA’DA RAMAZAN BİR BAŞKA GÜZEL YAŞANDI

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Ramazan ayında 16 mahallesinde kurduğu Gönül Sofraları ve Recep Tayyip Erdoğan Gençlik Parkı’nda gerçekleştirdiği etkinliklerle binlerce vatandaşı biraraya getirerek, bu kutsal ayın bolluk ve bereketinin paylaşılmasını sağladı.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçe halkının ‘On bir ayın sultanı’ Ramazan ayının manevi atmosferini ve bir şenliği andıran coşkusunu hep birlikte yaşaması adına birbirinden güzel etkinlikler ve sokak iftarları gerçekleştirdi.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ GÖZ DOLDURDU

2015 yılı Ramazan ayı Gaziosmanpaşa’da, bu kutsal ayın maneviyatına uygun programlarla, çocuklara özel etkinliklerle ve kalpten kalbe sohbetlerle kulluğu hatırlatan bir bilinçle yaşandı. ‘Onbir ayın sultanı’ Ramazan ayının manevi atmosferi ve bir şenliği andıran coşkusu Gaziosmanpaşa Belediyesi’nce Recep Tayyip Erdoğan (RTE) Gençlik Parkı’nda gerçekleştirilen sohbet, söyleşi, konser, kitap imza günü ve tiyatro gibi etkinliklerle hissedildi. Ömer Döngeloğlu, Vehbi Vakkasoğlu, Prof. Dr. Necmettin Nursaçan, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu sohbetleriyle; Münib Engin Noyan ve Senai Demirci güzel söyleşileriyle; Serdar Tuncer, Dursun Ali Erzincanlı, İbrahim Sadri ve Uğur Arslan şiir dinletileriyle; Mustafa Demirci, Orhan Hakalmaz, Abdurrahman Önül, Ömer Çelik, İkbal Gürpınar ve Emre Ermiş, Esat Kabaklı, Grup Dergah, Ömer Karaoğlu, Bekir Ünlüataer, Eşref Ziya Terzi, Sami Savni Özer ve Ahmet Özhan birbirinden güzel eserleri seslendirdikleri konserleriyle; usta sanatçı Ahmet Yenilmez’in Gül Sevdası oyunu ile Mevlana "Nar-I Aşk" ve İnim İnim İnleyen Nağmeler adlı tiyatroların yer aldığı etkinliklerle Gaziosmanpaşalılar, Ramazan akşamlarını dolu dolu yaşadı. Etkinliklerde çocuklar da unutulmadı ve her program öncesi Karagöz-Hacivat oyunları ve animasyon gösterileri gerçekleştirildi. Çocuklara aynı zamanda pamuk şeker vb. ikramlarda da bulunuldu. Ramazan Günlüğü isimli bir kitapçık da basan Gaziosmanpaşa Belediyesi, gün gün Ramazan’a dair bilgileri çocuklarla paylaştı.

 GAZİOSMANPAŞA’DA 10 BİN KİŞİLİK İFTAR BEREKETİ

Gaziosmanpaşa halkı bu etkinliklerin yanı sıra ilçenin 16 mahallesinde gerçekleştirilen sokak iftarlarıyla aynı sofrada ekmeklerini paylaşmanın ve oruç açmanın mutluluğunu yaşadı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan İftar programları sırasında Tasavvuf Musikisi dinletileri ve sema gösterileri düzenlenerek Ramazan’ın manevi atmosferinin en iyi şekilde yaşanması sağlandı. Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin, Ramazan ayının ruhuna yakışır şekilde değerlendirmek üzere kurduğu Gönül Sofraları’nın en büyüğü ‘Biz Büyük Bir Aileyiz’ temasıyla Küçükköy Stadı’nda düzenlenen 10 bin kişilik Büyük Gaziosmanpaşa İftarı oldu. Gaziosmanpaşa Belediyesi, bu yıl ‘Kardeş Belediyesi’ Bulgaristan’ın Kırcaali kentinde de 3 ayrı iftar verdi. Gaziosmanpaşa Belediyesi ayrıca ay boyunca ilçenin Merkez Mahallesi, Bağlarbaşı, Fevzi Çakmak, Barbaros Hayrettin, Hürriyet, Kazım Karabekir, Karadeniz, Karayolları, Karlıtepe, Sarıgöl, Pazariçi, Mevlana, Şemsipaşa, Yeni Mahalle,  Yeni Doğan ve Yıldıztabya’dan oluşan 16 mahallesinde vatandaşlara yönelik olarak Gönül Sofrası kurdu. Gaziosmanpaşa Belediyesi ayrıca ilçe protokolü ve şehit ve gazi yakınlarına yönelik olarak da iftar verdi.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Ramazan etkinlikleri kapsamında Gaziosmanpaşa Meydanı ve RTE Gençlik Parkı’nda kurduğu stantlarla da yöresel tatların ve el sanatları ürünlerinin satılmasını sağladı. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği stantlarda, Ramazan ayına has tatlar da yer aldı. Bununla birlikte Prof. Dr. Mehmet Okuyan’ın konuk olduğu, Beyaz TV’de canlı yayınlanan Erkan Tan’la Ramazan programı da bu kutsal ay boyunca iftar öncesi RTE Gençlik Parkı’ndan canlı yayınlandı.

AŞEVİ’NDEN GÜNDE 5 BİN KİŞİYE İFTAR VE SAHUR YEMEĞİ

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi aileleri de unutmayarak onların gıda ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor. Aşevi’nde günde bin ailenin yani yaklaşık 5 bin kişinin iftar ve sahur yemekleri hazırlayan Gaziosmanpaşa Belediyesi ekipleri, bu yemeklerin sefer tasları içinde ailelere dağıtılmasını sağlıyor. Bununla birlikte Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara 6 bin koli gıda yardımı yapacak olan Gaziosmanpaşa Belediyesi, bu kutsal ayın bolluk ve bereketinin paylaşma ve yardımlaşmayla artacağının en güzel örneklerini sunuyor.  

BAŞKAN USTA: RAMAZAN’DA SEVGİYİ, YOKLUĞU VE YOKSULLUĞU PAYLAŞTIK

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Ramazan ayının dostluğu ve kardeşliği pekiştiren, kulluk bilincini geliştiren, fakirlerle dayanışmayı artıran bir ay olduğuna dikkat çekti. Başkan Usta, “Ramazan hüznü, sevgiyi, kardeşliği, yokluğu ve yoksulluğu paylaşmamızı sağlıyor. En önemlisi kendi iç muhasebemizi yapmamızı sağlıyor. Ramazan boyu her akşam sizlerle olmayı hedefledik. Ramazan boyunca 100 bin vatandaşımızla iftar yapmayı hedefledik. Ramazan'ın bu güzelliğini, bu birlik ve beraberlik vurgusunu paylaşalım istedik. Halkımız da sağ olsun bizi hiç yalnız bırakmadı. Hepsinden Allah Razı olsun. Tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı’nı kutlu, mübarek olsun” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2015, 18:58

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153