Gaziosmanpaşa:
Gaziosmanpaşa'da Yağmurda cami önünde yatan evsize sıcak yuva için çabaladılar
 GAZİOSMANPAŞA'da yağmur altında geceyi cami önündeki beton üzerinde yatarak geçiren evsiz bir erkek, namaza gelen cami cemaatinin bütün çabalarına rağmen sıcak bir yere yerleştirilemedi.

Olay, geçen pazar günü sabah namazı saatinde meydana geldi. Küçükköy Meydan Camii'ne namaz için gelenlerden bir grup, yağmurlu havada cami önündeki beton zeminde 35-40 yaşlarında bir erkeğin üzerinde ince bir battaniyeyle yattığını gördü. Namaz sonrası bu kişinin yanına gelen cami cemaati,  evsiz olduğunu 4-5 yıldır sokaklarda kaldığını belirtti. Kırşehir nüfusuna kayıtlı olduğunu ancak kimseninin olmadığını söyleyen kişi, kimliğini kaybettiğini belirterek ismini de söylemedi. 
Cami cemaatinin sıcak çay ve çorba içmesi için bir miktar topladığı para, istememesine rağmen kendisine verildi.  Daha sonra sıcak bir yere alınması için de belediyenin çağrı merkezi arandı. Buradaki görevli kendilerinin yapacak bir şeyleri olmadığını, kış dönemi evsizleri topladıklarını söyleyip, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın çağrı hattının aranması gerektiğini  belirttler..
Cami cemaati ise, aranılan birimlerden bekledikleri yardımı alamadıkları için üzülürken, sokaklarda kalan kişilerin havaların soğuduğu gecelerde hayatlarını kaybetme riski bulunduğunu, bu kişiler için de bir şeylerin yapılması gerektiğini, cami önünde sabah hayatını kaybetmiş bir kişi ile karşılaşmaktan korktuklarını söyledi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Başkan Usta’ya Kentsel Dönüşümde Proje...
Kentsel dönüşüm projelerinin birçok yönüyle ele alındığı Özel Kalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri...

Haberi Oku