banner171

Gaziosmanpaşa'nın Parklarına Yenileri Ekleniyor

Gaziosmanpaşa`nın Parklarına Yenileri Ekleniyor

Gaziosmanpaşa'nın Parklarına Yenileri Ekleniyor
 Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçede bulunan mevcut parkları yenilerken bunlara ek olarak yeni parklar ve yeşil alanlar kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Karadeniz Mahallesi’nde, 438 metrekare alan üzerine çocuk parkı yapımına başlandı.
Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçenin park ve yeşil alan ihtiyacını karşılamak üzere projelerine her geçen gün yenilerini ekliyor. Karadeniz Mahallesi 1130 sokakta yapımı devam eden parkta 2 kuleli oyun grubu, salıncak ve tahterevalli bulunuyor. Ayrıca zemine de çocukları koruyacak ve onların hayal güçlerini zenginleştirecek renkli kauçuklar uygulanacak. Parka monte edilecek oturma banklarıyla vatandaşlarımızın dinlenebileceği bir ortam oluşturulacak.

Yapımı esnasında mevcut ağaçların korunduğu parkın içine yetişkin ağaçlar dikilerek parkta gölgelik alanlar arttırılacak Ayrıca parkın etrafı dekoratif demir ferforjeler ile çevrilecek ve parka aydınlatma direkleri ile otomatik sulama sistemleri kurulacak.

Yenileme çalışmaları yapılan parklarla; daha güvenli bir yapı oluşturularak çocukların doğayla bütünleşip keyifli zaman geçirebileceği alanlar düzenlenmeye devam ediyor.
Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2017, 10:56

Gülsüm

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şevket ÇOLAK
Şevket ÇOLAK - 4 yıl Önce

Kazımkarabekir Mah 805 sokak no 127 inin ön kısmında bulunan parkın ne temizlik var ne sulama var ne de çocuk parkına bakım var Belediyeyi aradığım da park revizeye alındı diyorlar sizden ricam bahsettigim yeri de haber yaparsanız sevinirim

SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153