Gaziosmanpaşa:
Gaziosmanpaşa'ya 2 milyar liralık dönüşüm.
 İstanbul Gaziosmanpaşa'da Süleyman Ekşi İnşaat tarafından hayata geçirilen Ahes Misal İstanbul, 2 milyar liralık yatırım değeri ve 520 bin metrekare inşaat alanıyla Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projeleri arasında yer alıyor. Bağlarbaşı bölgesinde 100 dönüm arsa alanı üzerinde yükselecek olan projede, 13 blokta 2 bin 400 konut, 359 odalı otel, cadde dükkanları ve 20 bin metrekare ofis bloğu bulunuyor.
2019'UN SONUNDA TESLİM 
Ahes Misal İstanbul'un 2019 yılının sonunda teslim edilecek olan bin 600 dairelik ilk etabında 65-90 metrekare aralığında 1+1, 93-149 metrekare aralığında 2+1, 131-171 metrekare aralığında 3+1 konut tipleri mevcut. Daire fiyatlarının 340 bin liradan başladığı projede ayrıca, konut alıcılarına daha büyük daireleri natamam ya da tamamlanmış olarak teslim alma seçeneği de sunuluyor. 12 bin metrekare sosyal tesis alanına sahip Ahes Misal İstanbul'da; cep sineması, kütüphane, çocuk oyun alanları, spor salonları, hamam, yüzme havuzu, kafeler, cami, restoranlar, 2 bin 500 araç kapasiteli otopark ve iş dünyasına yönelik toplantı salonları bulunuyor. Ahes Misal İstanbul'un tanıtım toplantısına katılan Süleyman Ekşi İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ekşi, projenin ilk etabında 460, tamamında ise bin 200 hak sahibi bulunduğunu belirterek, bu hak sahiplerine şu ana kadar 7 milyon lira kira ödemesi yaptıklarını, proje tamamlanana kadar bu rakamın 15 milyon liraya ulaşacağını açıkladı. Gaziosmanpaşa'nın ölçek olarak İstanbul'un ilan edilen en büyük riskli alanı olduğuna dikkat çeken Ekşi, "Bu nedenle İstanbul'a örnek olacak, kent bütünü ve çevresi ile birlikte düşünülmüş bir model üzerinde çalışıyoruz" dedi. Ekşi, projenin tamamlanmasıyla yüzde 40 oranında prim yapacağı tahminini de dile getirdi.

30 BİN KONUT YENİLENECEK 
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ise Gaziosmanpaşa'nın 16 mahallesinden 13'ünün riskli alan ilan edildiğini belirterek, ilçede 4.5 milyon metrekarelik bir alanda kentsel dönüşüm yapılacağını açıkladı. İlçenin master planları için dünyaca ünlü mimar Norman Foster ile bir konsept çalışması yaptıklarını ve 1/5000'lik planların tamamlandığını anlatan Usta, "Gaziosmanpaşa'da toplam 30 bin konutu, 11 bin 500 binayı dönüştüreceğiz. İlk etapta 5 bin konutun inşaatına başlıyoruz" dedi.

Yavuz KARAMAN.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

BELEDİYECİLİK TECRÜBE İSTER
Belediyecilik tecrübe ister ... Sevgili okuyucularımız bu hafta İstanbul Büyükşehir ulaşım ve trafik...

Haberi Oku