Gaziosmanpaşa:
GAZİOSMAPAŞA'DA 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI
 Ak Parti Gaziosmanpaşa Kadın Kolları 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe nedeniyle Gopark Salonunda program düzenledi.
AK Parti Gaziosmanpaşa Kadın kolları Başkanı Zeynep Vurmaz Yiğit’in ev sahipliğinde gerçekleşen programa:Ak Parti İstanbul İl başkan yardımcısı Rabia Ünlüdemir, Ak Parti İstanbul İl kadın kolları yönetim kurulu üyesi Selime Öztürk, Ayşe Bügelek,  26 dönem milletvekili adayı Reşide Yüksel  Kurucu kadın kolları başkanı ve Milletvekili adayı Zekiye Çapan, İlçe başkanı Av.Şahin Pirdal ,Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, (Stk) Siviltoplum kuruluşları, esnaflar, Hastane yöneticileri, Okul müdürleri, Okul Aile birliği ve Ak parti Gaziosmanpaşa Kadın Kolları teşkilatı katılım sağladı.

AK Parti Gaziosmanpaşa Kadın kolları Başkanı Zeynep Vurmaz Yiğit: Selamlama konuşmasında : “AK Parti Hükümetleri olarak iktidara geldiğimiz ilk günden bu yana kadınlara pozitif ayrımcılık tanınma noktasında pek çok adımlar attık. Sosyal, ekonomik ve siyasal alanda bir çok anayasal düzenlemeler yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Ülkemizin kalkınması, gelişmesi için kadınlarımızın inancı gerçekten çok önemli. En büyük arzumuz kadınlarımızı hayatın her alanında ekonomik, siyasal, sosyal ve kültürel olarak çok daha iyi ve en üst noktalarda gelmesini görmektir” dedi. 

"Kadınsız demokrasi ve kalkınma olmaz"

15 Temmuz bitmeyecek karanlık gecedeki hain darbe girişimine karşı kadının sağlam duruşu, direnci o günün sabahına aydınlığa uyandık. Kadının duygusal zekası, analığının getirdiği şefkat ve bakış açısı, o geceyi aydınlatıcı gücü oldu" 
 Kadınlar olarak sorumluluklarımızın ve görevlerimizin farkındayız cumhurbaşkanımızın kadınlara güvenmesi bizlere hem onurlandırıyor hemde önemli  sorumluluk yüklüyor.  

Kadınları karar alma sürecine dahil etmek için çok çalıştıklarının altını çizen Yiğit “Cumhurbaşkanınızın önderliğinde kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle, engellisiyle, herkesi sürece dahil etmek için çıktığımız bu yolda Allah yardımcımız olsun dedi. 


Konuşmasının devamında kadın olmanın bir ayrıcalık olduğunu vurgulayan  Başkan Yiğit tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner150

banner148

Sağlık Bakanı Koca Gaziosmanpaşa'da hastane...
Sağlık Bakanı Koca Gaziosmanpaşa'da hastane açtı

Haberi Oku