banner171

Karatede Gaziosmanpaşa Rüzgarı Esti

Kulüpler Türkiye Karate Şampiyonası'nda 4 şampiyonluk elde eden Gaziosmanpaşalı sporcular, 23. Balkan Karate Şampiyonası’nda da milli formayı başarıyla temsil ederek aldıkları madalyalarla ülkenin gururu oldu.

Karatede Gaziosmanpaşa Rüzgarı Esti

Türkiye Karate Federasyonu’nun önemli organizasyonları arasında yer alan Kulüpler Türkiye Karate Şampiyonası 27-29 Nisan 2018 tarihleri arasında Bolu'da gerçekleştirildi. Karaçayır  Spor Salonu'nda yapılan şampiyonaya 29 ilden 169 kulüp ve 1.200 sporcu katıldı. 

KULÜPLER TÜRKİYE KARATE ŞAMPİYONASI'NDA ÜST ÜSTE 4 ŞAMPİYONLUK

Genç Bayanlar, Genç Erkekler ve Büyük Bayanlar Kategorisi olmak üzere toplam da 3 kategoride mücadele eden Gaziosmanpaşa Belediye Spor Kulübü öğrencileri üst üste elde ettiği başarılarla şampiyonaya damga vurdu. Şule Azra Akbulut, Ayça Altınbaş ve Rabia Karaaslan’dan oluşan Genç Bayan Karate Takımı, 36 takım içinden tüm rakiplerini yenerek şampiyon oldu. Burak Arslan, Sabri Doğan Başer ve Denizer Tiril'den oluşan Genç Erkek Takım Kata grubu ise 42 takımın içinden şampiyonluğu elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

Ayrıca Büyükler Bayan Kata kategorisinde de 38 takımın katıldığı şampiyonada Emine Korkutmuş, Demet Karahan ve Seda Nur Karaaslan’dan oluşan takımımız şampiyon olarak başarılarına bir yenisini ekledi. Gaziosmanpaşa Belediye Spor Kulübü rüzgarı esen Kulüpler Türkiye Karate Şampiyonası'nda kulübümüz, genel klasmanda İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü'nü de geride bırakarak klasman Türkiye birincisi ve aynı zamanda klasman şampiyonu oldu.

23. BALKAN KARATE ŞAMPİYONASI’NDA DA MADALYALAR GELDİ

Türkiye Karate Şampiyonası'nda 4 yıl üst üste şampiyon olarak Türkiye karate tarihinde bir rekora imza atan Gaziosmanpaşa Belediye Spor Kulübü öğrencisi Esma Sıla Evsan ise 23. Balkan Karate Şampiyonası’nda milli takımımız adına mücadele ederek ikinci oldu. 26-29 Nisan arasında Sırbistan'ın Belgrad şehrinde gerçekleştirilen şampiyonada Elif Naz Üner, Tuana Irmak ve Esma Sıla Evsan’dan oluşan yıldız bayan kata takımımız da üçüncü olarak bronz madalya elde etti.

Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin destekleriyle başarıdan başarıya koşan sporcularımız, bundan sonraki süreçte yeni başarılar elde ederek ilçemizin ve ülkemizin gururu olmak için Gaziosmanpaşa Belediye Spor Kulübü'nde hazırlıklarını sürdürmeye devam edecek.
Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 11:15

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner211

banner150

banner153