banner171

Mete Yarar, Sınır Ötesi Operasyonlar ve Zeytin Dalı Harekatı’nı Gaziosmanpaşalılara Anlattı

Mete Yarar, Sınır Ötesi Operasyonlar ve Zeytin Dalı Harekatı’nı Gaziosmanpaşalılara Anlattı

Mete Yarar, Sınır Ötesi Operasyonlar ve Zeytin Dalı Harekatı’nı Gaziosmanpaşalılara Anlattı
 Gaziosmanpaşa Belediyesi, Kültür-Sanat Etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda Gaziosmanpaşa Kültür Merkezi'nde Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar'ın katıldığı ''Sınır Ötesi Operasyonları ve Zeytin Dalı Harekatı" isimli konferans gerçekleştirildi. Yarar, konferansta Türkiye'nin son dönemde düzenlediği sınır ötesi operasyonlara dair önemli açıklamalarda bulundu.
 
Gaziosmanpaşa Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferans, Gazeteci Türker Akıncı moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Konferansa Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları Zekeriya Eroğlu ve Ahmet Bülbül de katıldı. 
 
"ZEYTİN DALI HAREKATI, ARKA PLANDA DÖNEN OYUNLARI BOZMA OPERASYONUDUR"
Son zamanlarda Ortadoğu'da yaşananlara değinen Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, ''Ortadoğu'da yaşananların arkasında İsrail ve ABD var. Bu iki ülkeye kim direndiyse yok oldu. Önce Mısır, sonra Irak, sonra Libya, şimdi de Suriye. Kim onlar için potansiyel tehditse onları yok etmeye çalışıyorlar. Ortada büyük bir oyun var ve Türkiye bu oyunu, düzenlediği sınır ötesi operasyonlarla bozdu. Son olarak Zeytin Dalı Harekatı ile büyük bir zafer elde eden ülkemiz, bir nevi 'arka planda dönen oyunları bozma operasyonu' gerçekleştirmiş oldu" dedi.
 
"BİZE 'YAPMAYIN' DEDİKLERİ HER ŞEYİ YAPARAK OYUNLARI BOZDUK"
Yarar, konuşmasının devamında milli ve yerli üretimin sınır ötesi operasyonları açısından önemine dikkat çekerek önemli açıklamalarda bulundu:
 
"15 Temmuz günü oyunu bozduğumuzda tam ordumuzun zayıf olduğunu düşündükleri dönemde Suriye'ye girdik, 'İdlib'e, El-Bab'a, Afrin'e girmeyin' dediler, oraya da girdik. S-400 anlaşmasını bozmaya çalıştılar, kendi savunma sistemimizi geliştirdik. ABD'den SİHA istedik, vermediler, kendi SİHA VE İHA'larımızı ürettik. Terörle mücadelede atom bombası niteliğinde olan SİHA'lar sayesinde biz Afrin'de başarılı olduk. Başını kaldıran teröriste roket attık. ABD bunu bildiği için bize SİHA satmadı. İşte bu yüzden milli ve yerli üretim çok önemli. Bize yapmayın dedikleri herşeyi yaparak oyunları bozduk" dedi.
 
Türkiye'nin, sınır ötesi operasyonları ile ilgili video gösterimlerinin de yer aldığı konferans sonunda, Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Bülbül, Mete Yarar'a plaket takdim etti.
Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 12:51

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153