banner171

Mevlana Mahallesi, Bilgi Evi’ne Kavuştu

Mevlana Mahallesi, Bilgi Evi’ne Kavuştu

Mevlana Mahallesi, Bilgi Evi’ne Kavuştu
 Gaziosmanpaşa Belediyesi, Karlıtepe Bilgi Evi’nin ardından Mevlana Bilgi Evi’ni de düzenlediği törenle hizmete açtı. 1 hafta arayla 2 yeni bilgi evinin açılışını gerçekleştiren Başkan Usta, ”İlçe tarihinin en büyük hizmet yatırımlarıyla Gaziosmanpaşa, en çok değerlenen ilçeler arasında yer alıyor”  dedi.
Gaziosmanpaşa Belediyesi, Karlıtepe Bilgi Evi’nin ardından Mevlana Bilgi Evi’ni de törenle hizmete açtı. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın da katıldığı törene vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Tören öncesi çocuklar için eğlenceli gösteriler düzenlendi.

“10’UNCU BİLGİ EVİMİZİ AÇTIK”

"Hedefimiz 16 mahallemizin her birine bilgi evi açmak" diyen Başkan Usta, “10’uncu bilgi evimizi hizmete açıyoruz. Çocuklarımıza, ülkemizin geleceğine sahip çıkacak vasıfları kazandırmak istiyoruz. Eğitim öğretimin yanında her yönden gelişimlerine katkı sunmayı amaçlıyoruz. Çocuklarımıza sanat, spor ve kültür de lazım” dedi.

“GAZİOSMANPAŞA’DA OKUMA YAZMA BİLMEYEN KALMAYACAK”

Başkan Usta okuma yazma seferberliği çalışmaları hakkında bilgiler vererek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Hanım’ın öncülüğünde bir okuma yazma seferberliği başladı. Bu zamana kadar, vaktinde okuma yazma öğrenememiş 1.700 vatandaşımız Halk Eğitim Müdürlüğü’müze müracaat etti. Sizlerin çok büyük ilgisi ve desteğiyle Gaziosmanpaşa’da okuma yazma bilmeyen kimse kalmaması için kolları sıvadık. Bütün okullarımızı ve bilgi evlerimizi 24 saat hizmete açtık” diye konuştu.

“GAZİOSMANPAŞA, DEĞERİNE DEĞER KATIYOR”

İlçe tarihinin en büyük yatırımlarını gerçekleştirdiklerinin altını çizen Başkan Usta, “Mevlana Mahallesi’nde metronun hemen yanındaki Fetih Parkı içerisine, altında kapalı otopark ve daimi pazar, üzerine de 24 saat herkesin hizmet alabileceği bir kütüphane yapıyoruz. Recep Tayyip Erdoğan Parkı içerisine de bölgenin en büyük etkinlik ve davet salonunu inşa ederek bu alandaki eksikliği de gideriyoruz. Yine Mevlana Mahallesi’ne dev bir yatırımla bir stadyum inşa ediyoruz. Gaziosmanpaşa Stadı’nın yerine de spor salonlarının, oyun alanlarının, yüzme havuzları, pazar yeri ve otopark bulunan büyük bir spor kompleksi yapıyoruz. Tüm alanlarda yatırımlarımız artarak sürecek. Bu tesisler ilçemizin değerine değer katıyor” dedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2018, 12:53

Gülsüm

YORUM EKLE
YORUMLAR
mevlana
mevlana - 3 yıl Önce

mevlana mahallesi zaten çok değerli. değerli olduğu için acele kamulaştırmadınız mı? betona boğmayın mahallemizi. elinizi çekin. biz yeni binalar istemiyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153