banner171

“Anneli” Mantı-Gözleme ve Ev Yemekleri Açıldı

“Anneli” Mantı-Gözleme ve Ev Yemekleri Açıldı Gaziosmanpaşa Mevlana Mahallesi’nde açılan ‘Anneeli’ isimli Mantı-Gözleme ve Ev Yemekleri Restaurantı yapılan açılış töreni ile nezih mekanda hizmete başladı..

“Anneli” Mantı-Gözleme ve Ev Yemekleri Açıldı
Mekânı açan İstanbul GÜNDEM Gazetesi sahibi Mehmet Gülnahar olurken, işletmeciliğini ise oğlu Kadir Gülnahar ve ekibi yapıyor.
Açılışa; ünlü Sanatçılar Songül Karlı, Uğur Aslan ile ailesi ve Latif Doğan, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal (Paşa), AK Parti GOP İlçe Başkanı Av. İsmail Ergüneş, Başkan Yardımcıları İbrahim Bektaş, Medya Tanıtım Başkanı Ömer Karabük, Mevlana Mahallesi Muhtarı Kadir Uludağ, Haşhaşlar Kuyumcuğun sahibi Murat Haşhaş, Hallaçlar AVM sahibi Cumali Yaycı, basın mensupları ve çok sayıda misafir katıldı.
Açılış öncesi görüşlerini aldığımız Kadir Gülnahar,“Lokantamızda; sıcak ev yemekleri ve her nevi çorba yapılıyor. Muhteşem bir ev mantımız ve ev yemeklerimiz var. Bunları tadan müşterilerimiz de bizlere aynısını söylemekte. Öncelikli idealimiz hijyenli bir ortam ve temizliktir. Dost ve müşterilerimize hazırlamış olduğumuz bu nezih mekanda, müşterilerimizin bizlere gösterdiği teveccühe de çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Sanatçılar ve siyasetçiler açılış kurdelasını birlikte keserken Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay da bir konuşma yaparak, ”Burada yediğim mantı çok nefisti. Bir de bunun tereyağında pişirileni var ve yoğurtsuz.Ben bunu da önerdim. Bir daha geldiğimde bana yapacaklar ve Gazeteci Mehmet Gülnahar kardeşimden sözünü aldım. Yemekler tam bir ev yemekleri. Özlediğimiz tablo bu, her lokantaya gidiyoruz hep aynı yemekler var. Belirli bir yaştan sonra sebze yemeklerine ihtiyacımız var. Burada, yani Anneeli’nde de çok güzel sebze yemekleri var. Gerçekten tüm yemekleri nefis ve herkese de gerçekten tavsiye edeceğim. Zaten bizim bölgemize yakın bir yer burası. Biz zaten burayı Gaziosmanpaşa olarak saymıyoruz. Aramızdan sadece otoban yol geçiyor ve aynı zamanda burasını Sultangazi olarak görüyoruz. Ayrıca, benim Mevlana Mahallesi’nde zaten ayrı bir hatıram var.Müteahhitlik yaptığım günlerde hemen bu sokakta 10 dairelik, 15 dairelik binalar yapmıştım. Şu anda bu mahalleye yapılmakta olan 250 Yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin buraya yapılması için İlçe Başkanlığım dönemimdeki girişimlerimiz sonucu buraya kazandırmıştık ve şimdi inşaatı devam ediyor. Buraya çok sayıda hizmetlerimiz oldu. Bu vesileyle bu güzide mahallede hizmete giren Anneli Restaurant’ın herkese hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Belediye Başkanı Cahit Altunay daha sonra farklı bir konuya daha dikkat çekerken, “Anneeli’nin yöresel ev yemekleri çıkaran lokanta olduğunu gördüm ve bunun yanı sıra, dostların buluşma noktası olması için özel veya çok özel sohbet edebileceği bir ortam olacağına da kesinlikle inanıyorum. Yeni ve bu Nezih mekânımızın halkımıza ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Açılış töreninin ardından davetlilere Mantı, Gözleme ve yöresel Ev Yemekleri ikram edildi. Mekan sahibi Gazeteci Mehmet Gülnahar da, törene katılan ve mazeretleri nedeniyle katılamyıp çiçek ve telgraf gönderen tüm dostlarına ayrı ayrı teşekkür ederken, mekanın herkese hayırlı olmasını diledi.
 Sanatçıların, Siyasilerin ve Basın mensuplarının bir arada yaptıkları samimi sohbet sonrasında tören sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153