banner171

Barselona polisinden Türklere teşekkür

Barselona polisi, dünkü terör saldırısında yaralanlara yardım eden Türk restoranının işletmecisi ve çalışanlarına teşekkür etti.

Barselona polisinden Türklere teşekkür
 Saldırının ardından restoranın kapılarını yaralılara açan ve onlara yardım eden Rey de Estambul'un işletmecisi Ercan Can, büyük takdir topladı.
BARSELONA POLİSİNDEN TEŞEKKÜR

AA muhabirine konuşan Barselona emniyet yetkilileri, restoran çalışanları ve işletmecisinin kendilerine çok büyük yardımlarının olduğunu belirterek, gösterdikleri dayanışmadan dolayı teşekkür etti.

Ercan Can (27) da AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Herşey saniyeler içinde oldu. Büyük bir ses duyduk ve hemen restorandan dışarıya çıktık. İnsanlar panikle kaçışıyor ve bağırıyordu. Daha sonra bir minibüsün durduğunu ve dumanlar geldiğini gördük. Ne olduğunu ilk başta anlamadık." dedi.

"YARALILARI RESTORANIN İÇİNE TAŞIDIK"

Can, "Polis ağır yaralılara dokunmuyordu. Hafif yaralıları da kenarı taşıyordu. Biz de dükkanımızı açtık. Polisle birlikte 5-6 yaralıyı restoranın içine taşıdık. 40 dakika sonra ambulans geldi ve yavaş yavaş yaralıları çıkardılar. Bugün de Katalan polisi gelerek bize yardımlarımız için teşekkür etti." diye konuştu.

Minibüsün insanların içine daldığını fark etmediğini söyleyen Can, "Gece uyuyamadım. İlk defa böyle bir şeye şahit oldum. Çok ağır yaralılar vardı. Şoku halen atlatamadım." ifadesini kullandı. 

Saldırıyı lanetleyen Can, "Çünkü Türkiye dahil bütün turistik şehirlerde benzer saldırılar oldu. Burada olacağı da belliydi ama belki hiç beklenmedik bir zamanda oldu." dedi.

Barselona'yı hedef alan saldırıda 13 kişi ölmüş, 100'den fazla kişi de yaralanmıştı.

KAYNAK:AA
Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2017, 23:40

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153