banner171

Diyarbakır şehidi gözyaşlarıyla uğurlandı

Diyarbakır şehidi gözyaşlarıyla uğurlandı

Diyarbakır şehidi gözyaşlarıyla uğurlandı
 Diyarbakır'ın Sur ilçesinde şehit olan Uzman Çavuş Sercan Bulak'ın cenazesi memleketi Ankara'da toprağa verildi. Cenaze namazının ardından şehit Bulak'ın yakınları Türk Bayrağına sarılı tabutun yanına gelerek gözyaşı dökerken, bazı askerlerin de gözyaşlarına mani olamadı.
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde şehit olan Uzman Çavuş Sercan Bulak, memleketi Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Sur şehidi son yolculuğuna uğurlandı

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde devam eden terörle mücadele operasyonlarında teröristler ile girilen çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Sercan Bulak için cenaze töreni düzenlendi. Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesindeki Şerifiye Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazına Başbakan Eski Yardımcısı Ali Babacan, Milletvekilleri, Kuvvet Komutanları, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"Gözyaşları içinde..."

Cenazenin Şerifiye Camii'ne getirilmesi sırasında vatandaşlar, "Şehitler ölmez vatan bölünmez" ve "Kahrolsun PKK" sloganları atıldı. Cenaze namazının ardından şehit Bulak'ın yakınları Türk Bayrağına sarılı tabutun yanına gelerek gözyaşlarına hakim olamadı.

Şehidin naaşı, askerlerin omuzlarında bir süre taşındıktan sonra cenaze arabasına koyuldu. Şehit Sercan Bulak Şereflikoçhisar İlçe Mezarlığı'ndaki şehitlikte toprağa verilecek.
Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2016, 18:42

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner211

banner150

banner153