banner171

Erdoğan: Canlı bomba Suriye kökenli

Erdoğan: Canlı bomba Suriye kökenli

Erdoğan: Canlı bomba Suriye kökenli
 Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'daki bombalı saldırının Suriye kökenli bir canlı bomba tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Sultanahmet Meydanı'nda yaşanan patlamaya ilişkin konuştu. Patlamayı gerçekleştiren canlı bombanın Suriye kökenli olduğunu açıklayan Erdoğan, ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

SURİYE KÖKENLİ CANLI BOMBA

"Suriye kökenli canlı bomba eylemi olduğu değerlendirilen saldırıyı esefle kınadığımı belirtmek istiyorum. 10 kadar maselef bu terör eyleminde can kaybımız var. bunlar yerli yabancı açıklanacak. Patlamada hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum."

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"Terör karşısında tek yürek olmamız gerektiğini göstermiştir. Türkiye'nin terörle mücadele karşısındaki kararlı tutumu devam edecektir. Bizim için PKK'nın PYD'nin tüm terör örgütlerinin diğerinden farkı yoktur.

TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİNİN HEDEFİ TÜRKİYE

Bölgedeki tüm terör örgütlerinin hedefi Türkiye'dir. Çünkü türkiye tümüyle aynı şekilde mücadele etmiştir. DAİŞ'le mücadelede bizim kadar bedel ödeyen, kararlılıkla yürüten başka ülke var mıdır? Bunu bile anlamakta direnen birileri var.

Kendine akademisyen diyen bir güruh Türkiye'nin topraklarını korumasına dil uzatıyor, bölge halkını tehdit ediyor. Akademisyen güruhu yurtdışından gözlemcileri Türkiye'ye davet ediyor. Bunun adı mandacılıktır, müstemlekeciliktir. Türkiye, bu zihniyetin ihanetiyle 100 yıl önce de karşılaştı. Yalnızca yabancıların sorunları çözebileceğine inannan bir güruh vardı.

AYDIN MÜSVETTELERİ

Bu aydın müsvetteleri kalkıp devletin katliam yaptığından bahsediyor. Ey aydın müsvetteleri siz karanlıksınız karanlık. Sizler ne Doğu'nun ne de buraların adresini bilemeyecek kadar cahilsiniz. Ama bizler kendi evimizin yolu gibi iyi biliriz.

BUNLARIN HADDİNİ BİLMESİ GEREKİR

Bizim akademisyenlerden izin alacak halimiz yok. Bunların haddini de bilmesi lazım. Biz bu ülkede 78 milyonun can ve mal güvenliğini korumakla mükellefiz. Sizlerden görev yaptığınız ülkelere anlatmanızı bekliyorum. Bu devletin ekmeğini yiyipte bu ülkeye ihanet eden herkes en kısa sürede hak ettiği cezaya çarptırılmalıdır. Hiçbir kurumumuzda ülkesinin birliğine karşı tavır alan kamu çalışanı olamaz, buna müsaade edemeyiz. Tüm ilgili kurumlarımızı bu konuda ilgili olmaya ve görevlerini yerine getirmeye davet ediyorum.

Ey sözde aydınlar siz bugüne kadar Madaya'da olan olaylara bir kere tepki gösterdiniz mi, tavır aldınız mı?

HER BİR BÜYÜKELÇİ İŞİNE SARILMALI

Bölgemizdeki hiçbir ülke devletlerden devlet, hiçbir toplum da milletlerden millet değildir. Bizim bölgeye bakışımız güncel gelişmelerle sınırlı olamaz. Bizim kültür ve medeniyet anlayışımız tüm dünyaya aynı şekilde bakmamızı gerektiriyor. Bulunduğu yerde Türkiye'yi temsil eden her bir büyükelçi arkadaşımın da aynı heyecanla işine sarılmasını bekliyorum. Sizden asıl beklentimiz bu tarih, kültür ve medeniyet vizyonunu hayata geçirmeniz. Siz sıradan bir büyükelçi değilsiniz, siz bir tarihsiniz. O tarihi geleceğe taşıyacak varislersiniz. Bu tavır binlerce yıllık devlet geleneğimizin bir gereğidir. Ey sözde aydınlar Madaya'da olanlara ses çıkardınız mı? Balkanlardaki, Kafkaslardaki, Kuzey Afrika, Ortadoğu'daki kardeşlerimizin ülkemizin bayrağını gördüklerinde hissetikleri heyecanın sebebini çok iyi anlarız.
Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2016, 14:19

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner211

banner150

banner153