banner171

Her yerde aranıyordu öldürüldü

İçişleri Bakanlığı, Tunceli'nin Ovacık ilçesi Küre Deresi Mahallesi bölgesinde, icra edilen temas araması neticesinde, 2'si erkek 1'i kadın olmak üzere 3 terörist ölü olarak, 3 adet M-16 Piyade tüfeği ile birlikte ele geçirildiğini açıkladı.

Her yerde aranıyordu öldürüldü
 Çatışmada öldürülen 3 teröristten birinin örgütün Tunceli sorumlusu ve arananlar listesinde olduğunu belirtildi.
Tunceli'nin Ovacık İlçesi kırsalında sabaha doğru tespit edilen silahlı terörist grubu, bölgeye gönderilen silahlı insansız hava aracıyla (İHA) akıllı mühimatlarla ateş altına alındı. Operasyonda 3 teröristin öldürüldüğü, öldürülen teröristlerden birinin yasadışı MKP-HKO örgütünün Tunceli sorumlusu olduğu belirtildi.

ÇATIŞMA SABAHA KADAR DEVAM ETTİ! 3 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Ovacık İlçesi Kızık Köyü ormanlık alanında bugün sabaha doğru saat 03.30 sıralarında silahlı bir gurubun tespit edilmesi üzerine bölgeye silahlı İHA gönderildi. İHA'nın teröristlere akıllı mühimmatlarla atış yapmasıyla birlikte, sikorsky helikopterle bölgeye jandarma özel harekat timleri sevk edildi. Güvenlik güçleri ile teröristler arasında sabah saatlerine kadar devam eden çatışmada, 3 teröristin öldürüldüğü belirtildi.

TERÖRİSTLERİN BAZILARI KAÇTI! TAKİP SÜRÜYOR

Çatışma ile birlikte silahlı teröristlerin bazılarının kaçtığı ve kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla takip operasyonun devam ettiği bildirildi. Zaman zaman şiddetli çatışmaların da yaşandığı takip operasyonu sürüyor.

ÖLDÜRÜLEN TERÖRİSTLERDEN BİRİ SÖZDE TUNCELİ SORUMLUSU

Askeri kaynaklar, çatışmada öldürülen 3 teröristin Maost Kominist Partisi Halk Kurtuluş Ordusu (MKP HKO) üyesi olduklarını, bunlardan birinin ise örgütün Tunceli sorumlusu ve arananlar listesinde olduğunu belirtti.

VALİLİK AÇIKLADI: 1'İ KADIN 3 TERÖRİST

Ovacık İlçesi kırsal kesiminde 3 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonla ilgili Tunceli Valiliği de bir açıklama yaptı. Açıklamada, şöyle denildi:

'Tunceli İl Jandarma Komutanlığımızca Ovacık İlçemiz kırsalında 1 Ağustos 2017 tarihinde sabaha karşı SİHA (Silahlı İnsansız Hava Aracı) destekli yapılan operasyonda; 2 erkek, 1 bayan olmak üzere 3 üst düzey terörist ölü olarak ele geçirilmiştir. Ayrıca bölgede yapılan arama/tarama faaliyetleri neticesinde; 3 adet M-16 piyade tüfeği, 1 adet Kalaşnikof piyade tüfeği ve çok miktarda yaşamsal malzeme ele geçirilmiştir. limizde terörist unsurların bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmalara azim ve kararlılıkla aralıksız devam edilmektedir.'
Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2017, 15:44

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153