banner171

Hükümetin operasyon sonrası planı hazır

Hükümet Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yürütülen operasyonların tamamlanmasının ardından yapılacakları da belirledi.

Hükümetin operasyon sonrası planı hazır
 AK Parti’nin hafta sonu Afyonkarahisar’da gerçekleştirdiği çalışma kampında ‘Terörle Mücadele ve Güvenlik’ oturumunda konuşan İçişleri Bakanı Efkan Âlâ, hendekler kapatıldıktan, sonra terörle mücadelenin bitmeyeceğini, terör örgütünün bölge halkıyla irtibatını kesmek için etkin bir mücadeleyi hayata geçireceklerini kaydetti.

SOSYAL POLİTİKALAR BÖLGEDE HIZLANACAK
Buna göre hükümet, güvenlik politikalarıyla eşzamanlı olarak bir kısmı uygulamaya giren sosyal politikalara hız verecek. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ile yapılacak projeler uygulamaya girecek. Bölgedeki çocuk ve gençler için spor tesisleri, gençlik ve kültür merkezleri daha işlevsel olarak kullanılacak. Üniversiteler, kültürel hayata katkı sağlayan etkinlikler düzenleyecek. Özellikle genç kuşak üzerinde terör örgütünün etki alanı oluşturmamasına dikkat edilecek. Psikolog, sosyolog ve akademisyenlerle sokak ziyaretleri yapılacak. Öğretmen ve doktorların bölge halkıyla daha yakın ilişki kurması sağlanacak. Çocuklara kitap, oyuncak, bilgisayar, bilgisayar oyunu dağıtımı gibi birçok proje hayata geçirilecek. Maddi durumu iyi olmayan ailelere ücretsiz internet erişimi sağlanacak.

"BU YOL YOL DEĞIL"
İçişleri Bakanı Âlâ, “İdareciler Günü” nedeniyle düzenlenen programda, teröristlere “Bu yol, yol değildir. Yol yakınken bu yoldan dönün” çağrısı yaptı. Terörle mücadelenin terör bitene kadar devam edeceğini belirten Âlâ, “İnsanları sokağa çağırıp, şiddete çağırıp sonra da ‘Bakın neler oluyor’ diyerek fotoğraf göstermenin akılla izahı yoktur. Onu sokağa çağırırsan, eline silah verirsen devlet güçleri seyredecek mi?” dedi.
Kaynak : Habertürk
Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2016, 12:15

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner211

banner150

banner153