banner171

İstanbul'da son dakika memurlara rüşvet operasyonu

İstanbul'da aralarında tapu ve nüfus müdürlüklerinin de bulunduğu çok sayıda kamu kurumuna rüşvet operasyonu başlatıldı.

İstanbul'da son dakika memurlara rüşvet operasyonu
 İSTANBUL'da son dakika rüşvet operasyonu.
Mali şube ekipleri, İstanbul'da tapu ve nüfus müdürlüklerine rüşvet operasyonu başlattı. Memurların gizli belge ve bilgileri rüşvet karşılığında üçüncü şahıslara verdikleri iddiasıyla düzenlenen operasyonda, 30 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Yolsuzluklarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri, 2 yıl süren teknik ve fiziki takibin ardından kent genelindeki 34 adrese eş zamanlı baskın düzenledi.

Bazı kamu görevlilerinin rüşvet karşılığında emlak ve inşaat şirketlerine bilgi akışı sağladıkları iddiası üzerine gerçekleştirilen operasyonda, tapu ve nüfus müdürlüğü ile belediye çalışanlarının yanı sıra emlak ve inşaat şirketi yöneticilerinin de aralarında yer aldığı 30 kişi gözaltına alındı.

"Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, örgüte üye olmak, örgüt faaliyetleri çerçevesinde rüşvet, zimmet, irtikap, görevi kötüye kullanma, göreve ilişkin sırları hukuka aykırı olarak başkalarına verme" suçlarından gözaltına alındıkları öğrenilen şüpheliler, hastanede sağlık kontrolünden geçirildikten sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.
Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2015, 14:32

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner211

banner150

banner153