banner171

Mescid-i Aksa'da kılınacak cuma namazı için İsrail sınır muhafızları da Kudüs'e getirildi

Dün gece İsrail güvenlik güçleri ile Filistinliler arasında çıkan olaylarda 100'e yakın Filistinli yaralandı, onlarca Filistinli de gözaltına alındı. İsrail kuvvetleri iki haftadır kapalı olan Mescid-i Aksa'da kılınacak ilk cuma namazı için Kudüs'te güvenlik güçlerinin sayısını artırdı. İsrail sınır muhafızları ve toplum polisi de Kudüs'te görevlendirildi.

Mescid-i Aksa'da kılınacak cuma namazı için İsrail sınır muhafızları da Kudüs'e getirildi
 İsrail hükumetinin bugün Mescid-i Aksa'da cuma namazı kılacak olanların sayısını sınırlandırmasının beklendiği kaydedildi. İsrail polisinin Batı Şeria ve yeşil hattan Mescid-i Aksa’ya cuma namazı kılmaya gelecek olanlara kısıtlama yapması bekleniyor.
 
Dün Mescid-i Aksa’nın kapılarının açılması üzerine bir basın toplantısı yapan Kudüs müftülüğü Kudüs’teki diğer camilerin kapatılarak yalnızca Mescid-i Aksa’da namaz kılınması çağrısı yapmıştı.
 
İki hafta önce üç Filistinlinin İsrail polisi tarafından Mescid-i Aksa’da öldürülmesinin ardından ibadete kapatılan Mescid-i Aksa’nın bütün kapılarının açılması ve güvenlik tedbirlerinin kaldırılması üzerine dün Müslümanlar Mescid-i Aksa’da ikindi, akşam ve yatsı namazlarını kıldı.
Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 13:36

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153