banner171

Normalleşme süreciyle ilgili kritik toplantı! 4 konu ön planda

Normalleşme süreci ve eğitim hayatının nasıl devam edeceği son günlerin önemli başlıklarından. Tüm bunları ve daha fazlasını CNN TÜRK Ankara temsilcisi Dicle Canova anlattı.

Normalleşme süreciyle ilgili kritik toplantı! 4 konu ön planda
 Normalleşme konusu bayramdan sonraya kaldı gibi görünüyor. Mayıs ayı boyunca da sıkı tedbirler devam edecek gibi duruyor. Restoranların, AVM'lerin, kuaförlerin, berberlerin yeniden açılması ve çok ciddi kurallar konarak gündeme geldi. Ama henüz erken deniyor şu aşamada. Haftalık veya 15 günlük verilere bakılarak yani virüsün kuluçka süresi üzerinden hareket ediliyor.


LGS ERTELENEBİLİR

Pazartesi günü yapılacak kabine toplantısı önemli. Yeni kararlar çıkacak gibi görünüyor. Bir tanesi lise giriş sınavına dönük. Okulların açılışı ertelendi, mayıs sonu dendi. Milli Eğitim Bakanlığı bazı tarihler üzerinde çalışıyor. Haziran sonu, temmuz sonu, ağustos başı gibi. Bu opsiyonlu tarihler kabine toplantısında gündeme gelecek, bir karara bağlanacak ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak. 

"65 YAŞ ÜSTÜNE 1-2 SAATLİK ESNEKLİK TANINABİLİR"

65 yaş konusu çok tartışılıyor. Dışarıya biraz da olsa çıkmak istiyorlar. Bilim Kurulu'nun gündemindeydi ama bu hafta olmadı. Belki bazı kriterlere dayalı önümüzdeki hafta sokağa çıkma yasağı sürerken 1-2 saatlik onlara bir esneklik tanınabilir. 


"BAYRAMDA 4 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI OLABİLİR"

Ramazan ayında çok hareketlendi çarşı-pazar. Sosyal mesafe unutulmaya, maske takmayanlar artmaya başlandı. İftar sahur arası hareketlilik devam ediyor. Aileler arası karşılıklı ziyaretlerin sürdüğü yönünde tespitler var. AK Parti MYK toplantısında gündeme geldi. Acaba "Akşam-sahur arası bir kısıtlama olur mu?" diye. Cumhurbaşkanı "Şu an gündemimizde yok. Pazartesi değerlendiririz" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2020, 13:38

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153