İstanbul:
21 saatte 4 kişiyi öldürdü
 İstanbul'da peşi sıra işlenen cinayetler zincirinin ilk halkası önceki gün 15.30'da Yedikule Surdibi'nde gerçekleşti. İhbar üzerine Mermerkule Sokak'a gelen polis Songül Polat'ı direksiyon başında cansız buldu. Özel bir hastanede doğum fotoğrafçısı olarak çalışan 37 yaşındaki Songül Polat kafasından tek kurşunla vurulmuştu. Bu cinayetten bir saat sonra bu kez bir kilometre ötedeki Fatih Seyit Ömer Mahallesi'ndeki Dokurhan Han'da Aziz Caner Emre tek kurşunla başından vurularak öldürüldü. Saat 19.00 sıralarında ise bu kez Yaşar Deli (39) isimli bir şahıs Fatih Kocamustafa Paşa Meydanı'nda satırlı saldırıya uğradı. Yaşar Deli hastanede öldü. 

İNTİKAM CİNAYETLERİ... 
Cinayet Bürosu Dedektifleri ve Fatih Asayiş Bürosu ekipleri 3.5 saat içinde işlenen 3 cinayet arasındaki bağlantı ihtimalini araştırdı. Ortada gözü dönmüş bir seri katil olabilirdi. Cinayetlerden bir gün önce Antalya'da 61 yaşındaki M.G.'nin, üvey evladı Deniz Şahin tarafından dövülüp komaya sokulduğu öğrenildi. İddiaya göre Deniz Şahin dayağın ardından "Şimdi İstanbul'a gidiyorum. Yarım kalan hesaplarımı göreceğim" diyerek tehditler savurmuştu. Antalya'da üvey babasını komaya sokan Deniz Şahin, aracının içinde infaz edilen Songül Polat'ın ağabeyiydi. İddiaya göre Deniz Şahin kız kardeşi için "Görüştüğü kişileri beğenmiyorum. Onun kalemini kırdım" diyordu. Bu bağlantıyı deşifre eden polis Songül Polat cinayeti zanlısı olarak Deniz Şahin'i aramaya koyuldu. Uyuşturucu ticaretinden sabıkalı Deniz Şahin yılbaşında silahla yaralamadan dolayı cezaevine girmiş ancak tahliye olmuştu. Deniz Şahin cezaevindeyken, arkadaşı Levent Korkut öldürülmüştü. Deniz Şahin'in arkadaşının öldürülmesinden sorumlu tuttuğu ve intikam yemini ettiği Aziz Caner Emre'yi kızkardeşi Songül Polat'ı öldürdükten hemen sonra tek kurşunla öldürdüğü anlaşıldı. 

SATIRIN ÖCÜNÜ SATIRLA ALDI 
Deniz Şahin'in bir arkadaşı daha geçtiğimiz yıllarda uğradığı satırlı saldırı sonucu can verdi. Deniz Şahin bu cinayetten Yaşar Deli ve aşiretini sorumlu tuttu. İntikam planını 21 Ağustos günü saat 19.00 sıralarında sahneye koyan Deniz Şahin İlk iki cinayetini tabancayla işlemesine rağmen bu kaz satır temin etti. Deniz Şahin Yaşar Deli'yi satırla öldürdü. Deniz Şahin'in cinayetlerden sonra kendisini görenlere "Öldüreceğim kişilerin listesi çok kabarık. Bu gece bana sabah olmayacak" dediği öğrenildi. Şahin'in yakalanmasa öldürmeye çalışacağı 7 kişi, Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne sığındı. İsmi açıklanmayan bu kişilerden bazıları dün seri katil yakalanana kadar polis merkezinde geçirdi. Özel ekip kurularak aranan Deniz Şahin dün saat 13.30 sıralarında yine Fatih Silivrikapı'da saklandığı bir otoparkta yakalandı. 

4'ÜNCÜ CİNAYETE İTİRAF 
Polisin Şahin'in izini sürdüğü sırada, dün saat 12.30'da Esenyurt'ta bir cinayet daha işlenmişti. Harun Koçalı (32) aracını park alanından çıkartırken kurşun yağmuruna tutularak öldürüldü. Koçalı'nın dolandırıcılık ve uyuşturucu madde kullanmak suçlarından çok sayıda sabıkası olduğu belirlendi. Deniz Şahin, işlediği 3 cinayetle ilgili sorgusunda Koçak'ı da kendisinin öldürdüğünü itiraf etti. Şahin, Koçak'la aralarında uyuşturucu parası anlaşmazlığı olduğunu söyledi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

İstanbul'da ByLock soruşturması: 45 gözaltı...
FETÖ'nün şifreli mesajlaşma programı ByLock'u, farklı kişiler adına kayıtlı telefon hatları üzerinden...

Haberi Oku