İstanbul:
Başkan Topbaş: 'Şehir suyu damacana sulardan daha sağlıklı”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Tarabya da yapımı devam eden Tekne Park inşaatına basın inceleme gezisinde bulundu. Çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Topbaş daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin ‘İstanbullular köprü tadilatı sebebiyle deniz ulaşımına yöneldi mi?” sorusu üzerine, “Deniz ulaşımında yüzde 5'lik bir artış var. Ama bu artış bizim arzu ettiğimiz oranda değil. Deniz ulaşımında ücretlerde indirim yapıldı. Maalesef kapasitelerimizin 100’de 10’u 15’ini ancak kullanabiliyoruz. 100’de 5’lik bir artış var. Daha fazla bir artış olması gerekiyor. Destek vermek adına iskelelerle yerleşim alanları arasında bir ulaşım sistemini kurma çalışmalarını yürütmekteyiz. Denizin kullanımı bu kent ulaşımı için daha doğrudur. Deniz doğal asfalt dediğimiz bir ulaşım aksıdır. İstiyoruz ki İstanbullular denizi yoğun bir şekilde kullansınlar. Özellikle sahil kesiminde oturan vatandaşlarımızdan bunu bekliyoruz. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Haliç'teki çalışmaları yakından takip ediyoruz. Bu konuda karayollarına destek veriyoruz" şeklinde cevap verdi.

Bir gazetecinin “Bugün basında çıkan 50 damacana firmasının sularından sadece 14'ünün temiz çıktığı yönündeki haberlerle ilgili olarak ne düşünüyorsunuz?” sorusu üzerine de, “Bu kontroller İstanbul'da il sağlık müdürlüğü tarafından yürütülüyor. Burada açık ve net ifade etmek isterim ki İstanbul'daki şehir duyu damacanalardan daha sağlıklıdır. Bunu rahatlıkla söyleyebiliyorum. Yeter ki tesisat ve depolarda problem olmasın" şeklinde cevap verdi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
oktay bölek 7 yıl önce

bizleri inandırması için bir bardak içsin inanalım

Misafir Avatar
oktay bölek 7 yıl önce

burdan soruyorum sayın belediye başkanı kadir beye fırınlara insan saglıhıyla oynuyorlar ekmehi poşete koydurdular cok güzel de eeeee halk ekmeyi kimin neden ekmek 40 kuruş poşet istersen 10 kuruşta poşet parası isteniyor bu ne biçib sistem annam veremedim sizannam vere bildinizmi??????

banner150

banner153

banner148

İstanbul'da baraj doluluk oranları yüzde 30'u...
Kentte geçen haftadan bu yana etkili olan yağmur ve kar yağışıyla barajlardaki su seviyesi ortalaması yüzde...

Haberi Oku