banner171

İBB, dünkü yağışın ardından yürütülen çalışmalara yönelik açıklama yaptı

İst Büyükşehir Belediyesi (İBB), dün akşam saatlerinde İstanbul'u etkisi altına alan fırtına ve yağışın ardından yürütülen afetle mücadele çalışmaları hakkında yazılı açıklama yaptı. İBB Başkanı Kadir Topbaş´ın yağış nedeniyle çöken Şişli Ermeni Mezarlığı'nın istinat duvarının bu gece tekrar yapılması için talimat verdiğinin belirtildiği açıklamada, duvar örme çalışmalarının devam ettiği ifade edildi.

İBB, dünkü yağışın ardından yürütülen çalışmalara yönelik açıklama yaptı
 Çengelköy'de fırtınadan devrilen tarihi çınar ağacına Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri tarafından müdahale edildiği belirtilirken, ağacın tekrar hayata döndürülmesi için özel çalışma yürütüldüğü, 176 yaşındaki çınarın 26 metre boyunda 126 cm çapında olduğu bilgisi verildi.
 
YÜZLERCE AĞAÇ DEVRİLDİ
 
Birçok ev ve aracın hasar gördüğü fırtınada, başta Beykoz, Büyükçekmece, Bahçelievler, Güngören, Fatih, Üsküdar, Beyoğlu, Bakırköy, Şişli, Kadıköy ilçeleri olmak üzere birçok noktada su baskını, göllenme, ağaç devrilmesi, direk devrilmesi, çatı uçması olayların yaşandığı vurgulandı.
 
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 
"İstanbul İtfaiyesi 214 ağaç devrilmesi 296 çatı uçması, Park Bahçeler Daire Başkanlığı ise 175 devrilen ağaca müdahale etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Valiliği Koordinasyonuyla İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım, İSTAÇ, Park Bahçeler, Çevre Koruma Daire Başkanlığı, Zabıta, Atık Yönetim Müdürlüğü, Fen İşleri Daire Başkanlığı, AFAD ve Karayolları ekipleri su baskını ve göllenmelere müdahale etti. İBB ekipleri su baskınları ile 7 bin 350 personel, bin 194 araç, 417 motopomp, 786 dalgıç pompası ve ekipman ile mücadele ediyor. İstanbul genelinde temizlik ve enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor. Saat 11.30 itibari ile herhangi  bir olumsuzluk yaşanmıyor".
Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 13:33

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153