banner171

İstanbul ve 10 ile sağanak yağış uyarısı

Meteorolojinin açıkladığı hava durumuna göre İstanbul'un kuzeybatı kesimlerinde sabah ve öğle saatlerinden sonra sağanak yağış etkili olacak. İstanbul'da yarın da yağış bekleniyor. Ankara'da hava durumu bugün az bulutlu açık, zamanla kuzey kesimleri parçalı bulutlu, İzmir'in de bugün az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimleri parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İstanbul ve 10 ile sağanak yağış uyarısı
Meteorolojinin açıkladığı hava durumuna göre İstanbul'da yarın yağış bekleniyor. Bugün sabah ve öğle saatlerinden sonra ise İstanbul'un kuzeybatı kesimlerinde sağanak yağış etkili olacak.
Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri ile İstanbul'un kuzeybatı, Çanakkale'nin güney ve Balıkesir'in batı ilçelerinin, gece saatlerinden sonra Marmara'nın kuzey kesimleri ile Bursa, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı Marmara ve Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında 4 ila 8 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Anadolu’nun batısı, İç Ege ve Göller yöresinde yer yer kuvvetlice (30-50 km/sa) esecek.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimleri parçalı bulutlu 35
İstanbul: Parçalı, yer yer çok bulutlu, kuzeybatı kesimleri ile gece saatlerinden sonra il geneli aralıklı olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29
İzmir: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimleri parçalı bulutlu 30
Adana: Parçalı ve az bulutlu 34
Antalya: Az bulutlu ve açık 30
Samsun: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu 30
Trabzon: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu 27
Erzurum: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu 27
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 36
Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2017, 13:32

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153