banner171

Eski futbolcu ve manken Prenses için Müslüman oldu, evlendi

Malezya'daki Johor Hanedanı'nın prensesi Tunku Tun Emine İskenderiye görkemli bir törenle Hollandalı eski manken ve futbolcu Dennis Muhammed Abdullah'la (Verbaas) evlendi.

Eski futbolcu ve manken Prenses için Müslüman oldu, evlendi
 31 yaşındaki Melazyalı prenses Tunku Tun Emine İskenderiye, Pazartesi günü yapılan iki ayrı törenle 28 yaşındaki eski model Dennis Muhammed Abdullah'la (Verbaas) evlendi. Dennis Muhammed Abdullah dinini değiştirerek Müslüman olmuştu.
Resmi düğün töreni halka açık yapıldı ve 1200 Malezyalı katıldı. Johor Bahru eyaletindeki Dataran Bandaraya meydanına toplanan kalabalık, kurulan dev ekrandan töreni izledi.

Prenses Tunku Tun İskenderiye, Johor Sultanı İbrahim İsmail'in altı çocuğundan biri ve tek kızı. Törende genç prenses, Malezya geleneklerine uygun şekilde babasının onayını ve duasını aldı. Yeni evli çifte daha sonra okunmuş su ve sarı pirinç serpildi.

Amsterdam yakınlarındaki bir şehirde Dennis Verbaas ismiyle doğan damat, 2005'te dinini değiştirerek Müslüman oldu. Johor'da bir gayrimenkul şirketinde çalışan Dennis Muhammed Abdullah, futbol kariyerinden sonra Singapur'da modellik yapmıştı.

Düğün için Johor'da dev hazırlıklar yapıldı. Saray yeniden dekore edilirken, sokaklar bayraklarla kaplandı. Saray yakınlarındaki konutlarda güvenlik önlemleri artırıldı.

Malezya'nın güneyindeki Johor ülkede kendi özel ordusu olan tek eyalet. Johor hanedanı büyük bir servete sahip.

Üç yıldır birlikte olan çift, Malezya'da bir cafe'de tanışmıştı.

Zarif bir beyaz gelinlik giyen prensesin görkemli mücevherleri ve evlilik yüzüğü dikkat çekti. Geleneklere uygun olarak, geline 22.50 ringgit ( yaklaşık 5 dolar) değerinde bir çeyiz sandığı sunuldu.

Malezyalı prenses, yaptığı açıklamada karı koca olarak yeni bir eve yerleşeceklerini ve yeni bir hayata başlayacaklarını söyledi.

(BBC Türkçe)
Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2017, 13:28

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153