banner171

Arınç: Bu son şans

TBMM, terör gündemiyle olağanüstü toplandı. Toplantıda DAEŞ ve PKK operasyonları ele alıyor.

Arınç: Bu son şans
 TBMM Genel Kurulu, gündemdeki konuları görüşmek için olağanüstü toplandı. Toplantıda, CHP'nin "Toplumsal barışı tehdit eden artan terör olaylarının nedenlerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla, Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi" görüşülüyor.
 
"BU SON ŞANS"
 
İlk sözü hükümet adına Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç aldı.
 
20 Temmuz'da Suruç'ta yaşanan katliamın sonrasında yaşananları an be an takip ettiklerini belirterek PKK, DAİŞ ve DHKP-C'ye yönelik operasyonların bilançosunu açıkladı. 39 ilde operasyonla 1302 kişiye gözaltı uygulandığını kaydeden Arınç bugün saat 11.00 itibariyle rakamları şöyle duyurdu:
 
"1061 kişi gözaltına alındı, 156 kişi serbest kaldı, 545 kişi savcılığa gönderildi, 461 kişi mahkeme sürecinde, 172 kişi tutuklandı, 201 kişi adli kontrol şartı ile bırakıldı, 62 kişi serbest kaldı, halen kollukta sorgusu süren kişi sayısı 360."
 
Arınç sözlerine şöyle devam etti: 
 
"2013 yılında DAİŞ'i terör örgütü ilan ve çalışmalarını sürdüren hükümetimize yöneltilen suçlamaları kabul etmiyorum. Bir batı ülkesi farklı davranabilir. Ancak bizim farklı koşullarımız var. IŞİD'le yan yana gelmiş hükümet sözünü kınıyorum.
 
Çözüm süreci bazıları tarafından sürekli istismar edilmiş ve kullanılmıştır. Şimdi bugünden bakınca sürece yönelik CHP ve MHP'den gelen bazı eleştirilerin haklı olduğunu görüyoruz. Şimdi bunlardan ve edindiğimiz tecrübelerden yola çıkarak durumu yeniden değerlendireceğiz. Bu ülkemizin son şansıdır.
Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2015, 16:33

burcu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153