banner171

Erdoğan'dan 3 liderle kritik görüşme!

Erdoğan, Hollande, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ve Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud ile görüştü.

Erdoğan'dan 3 liderle kritik görüşme!
 Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan, yaptığı görüşmelerde, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Katar Emiri Temim ve Suud Kralı Selman'a, Türkiye'nin son terör saldırıları akabinde düzenlediği operasyonlar hakkında bilgi verdi.
Muhataplarının Türkiye'ye desteklerini ifade ettikleri görüşmelerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise Türkiye olarak DAEŞ ve PKK da dahil olmak üzere terörün her türüyle mücadele konusunda kararlı olduklarını vurguladığı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye'deki kaosun Türkiye'nin ulusal güvenliğini tehdit ettiğine de değindiği belirtildi.

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Katar Emiri Temim ve Suud Kralı Selman'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Suruç'taki terör saldırısında hayatlarını kaybeden vatandaşların yanı sıra müteakip günlerdeki terör saldırılarında hayatlarını kaybeden askerler ve polisler için de taziye dileklerini de ilettikleri kaydedildi.
Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2015, 01:11

burcu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153