banner171

Erdoğan:İş Çığrından Çıkmıştır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı.

Erdoğan:İş Çığrından Çıkmıştır
 Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;
- Bölücü terör örgütü çözüm sürecini her zaman baltaladı. Terör örgütü çözüme dair adımları istismar etti. Son aşamada bu iş çığırından çıkmış durumdaydı. Güneydeki gelişmeleri de değerlendirdiğimiz zaman, oradaki yapılanmalar Türkiye'nin daha farklı adımlar atmasını etkiledi. Artık bu adımı çok farklı kılmamızın gereğini ortaya koydu. 

- İlk adım kararlı bir şekilde atıldı. Devletimiz atılması gereken her türlü adımı atacaktır. Devletimizin olduğu yerde başka bir devlet yapılanmasına izin vermeyiz. Adı paralel devlet olabilir başka bir devlet olabilir hiçbirine izin vermeyiz. Milli güvenliğimize karşı başlatılan tehdide karış adımlarımızı atacağız. Bu akşam atılsın sonra dursun böyle değil her zaman adımlar atılacaktır. Bunun en büyük başlangıcı olmuştur. Bundan sonra da aynı kararlılıkla atılacaktır.
- Ben vatandaşıma bir korku atmosferi için yaşamamasını tavsiye ederim. kendi özgüveni her şeyin ötesindedir.Biz farklı bir mücadelenin içine girdik. Sonuna kadar ne adım atılması gerekiyorsa atacağız.

GÜVENLİK ZAAFIMIZ VAR

- İstanbul'da silahla yürüyenler varsa güvenlik zaafımız vardır.
Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2015, 14:56

burcu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153