banner171

Eski başkan esrardan tutuklandı

Kocaeli Uzunçiftlik Beldesi'nin eski Belediye Başkanı Yaşar Sönmez cipinde 91 kilo esrarla yakalandı.

Eski başkan esrardan tutuklandı
 Kocaeli'de Büyükşehir Yasası'nın ardından kapatılan Uzunçiftlik Beldesi'nin eski Belediye Başkanı Yaşar Sönmez, İstanbul'da aracında 91 kilo uyuşturucuyla yakalanarak tutuklandı.
Yıllarca CHP saflarında siyaset yapan ve son yerel seçimlerde CHP'den Kartepe Belediye Başkanlığı için aday gösterilmesine rağmen kazanamayan Yaşar Sönmez, 7 Haziran milletvekili seçimleri arefesinde 27 Mayıs'ta AK Parti'ye katılmıştı.

Kartepe İlçesi'nde yemek şirketi işleten, fabrikalara müteahhitlik hizmetleri de veren Yaşar Sönmez'in dün İstanbul'da cipinde çantalar içinde 91 kilo esrarla yakalandıktan sonra tutunlanması, kentte şok etkisi oluşturdu.

Sönmez'i tanıyanlar, onun son zamanlarda sık sık İran'a gidip gelmeye başladığını ve orada iş yapmaya başladığını söylediğini belirtirken, aşırı derecede borçlandığını da ileri sürdüler. Kısa bir süre önce de Kartepe İlçesi'ndeki yemek fabrikasını kapattığı belirtildi. İstanbul'daki uyuşturucu operasyonunun ardından, eski başkan Yaşar Sönmez ile birlikte aynı araçta yakalanan A.A. adlı bir kişi de tutuklandı.

ajanslar
Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2015, 19:39

burcu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner211

banner150

banner153