banner171

İhanet emri 'İmam Mustafa'da

Ceylanpınar'daki iki polis memurunun şehit edilmesi olayında ihanet planları da ortaya çıktı.

İhanet emri 'İmam Mustafa'da
 Şanlıurfa Ceylanpınar'da şehit edilen polis memurları Feyyaz Yumuşak ile Okan Acar'ın cenaze töreninde konuşan İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, paralel ihanetin detaylarını anlattı. Pınarbaşı, polislerin cenaze töreninde de yaptığı konuşmasında paralel vurgusu yapmış ve şunları söylemişti: "Bu örgütün teşkilatımızın içine sızdırdığı uzantıları kullanarak istihbarat faaliyetleri zafiyete uğratılmaya çalışılmıştır. İlimizin plaka tanıma sistemi abilerinden aldığı talimatla kapatılarak asayiş ve terör olayları tırmandırılmaya çalışılmıştır."
MUSTAFA HOCA İSTEMİŞ 

Akşam'dan Bülent Şanlıkan'ın haberine göre, çarpıcı bilgiler şöyle;
“Paralel yapıya mensup oldukları tespit edilen 4 memurun tayinini çıkardım. Bunlardan birisi benden randevu istedi, geldi. Korkuyor. 'Bu plaka tanıma sistemiyle ilgili yazı geldi. Hâlâ açmadılar. Şube müdürüne cemaat evinde Mustafa Hoca’ya sorduk o da açmayın’ dedi şeklinde olayı anlattı. Mustafa Hoca dedikleri ise Siverek’te bulunan bir emniyet imamıymış." 
İSTİHBARAT GİZLEDİLER

“Fethullahçı İstihbarat Şube Müdürü Pakistan’a gittiğinde şubeye onlardan olup da ayrı görünen derecesi düşük olan bir polisi vekâleten bıraktı. Kobani olayları başladığında bize ulaşması gereken alttan gelen bilgileri gizlediklerini tespit ettik. Bunu okuduğu halde şube müdür vekili bana 2,5 saat bilgi vermiyor.”
Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2015, 19:31

burcu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner211

banner150

banner153