banner171

Arda Turan İspanya'yı salladı!

Arda Turan'ın Barcelona'ya transferi İspanya'da manşetlerden verildi.

Arda Turan İspanya'yı salladı!
 Ülkenin önde gelen spor gazeteleri günün en önemli spor haberi olarak Arda'nın transferine yer ayırırken Barcelona kulübünde devam eden başkanlık seçimi nedeni ile transferine konulan özel anlaşmaya dikkat çektiler.

Arda transferi Katalan medyası ile Madrid medyasını da karşı karşıya getirdi. Katalanların ünlü spor gazeteleri Sport ve El Mundo Deportivo Arda'ya kapaktan tam sayfa yer ayırırken Real Madrid taraftarı Marca ve As gazeteleri ise küçük başlıklarla bu transferi okuyucularına duyurmayı yeğledi.

Barcelona kulübünde başkanlık için dört aday yarışmasına rağmen eski başkanlardan Joan Laporta ile Josep Maria Bartomeu ön plana çıkmış durumda. Bartomeu Arda'nın transferinde önemli rol oynadı ve bizzat görüşmelerde hazır bulundu. Ancak Laporta Arda için basına olumlu mesajlar vermesine rağmen net kararını seçim sonucuna bırakacağını gizlemedi. Bu durumda Laporta'nın yeniden başkan seçilmesi durumunda Arda'yı istememesi halinde önünde iki gün bulunuyor. Laporta böylece milli futbolcumuz tekrar Atletico de Madrid'e geri verecek ve bu transfer için  Madrid kulübüne yüzde 10 tazminat ödeyecek. Ancak bu duruma İspanya'da kimse ihtimal vermiyor

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2015, 16:59

burcu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner211

banner150

banner153