banner171

BEŞYÜZEVLERSPOR SAHAYA İNDİ..

BEŞYÜZEVLERSPOR SAHAYA İNDİ..

BEŞYÜZEVLERSPOR SAHAYA İNDİ..
 BEŞYÜZEVLERSPOR SAHAYA İNDİ..  
Teknik Direktör Tugay Uzyürek ve antrenör Osman Kalkan gözetiminde sahaya inen siyah beyazlılar daha ilk günden itibaren yüksek bir tempo üzerinde durmaya başladı.

Oyuncuların tatilin rehavetini üzerlerinden atmaları, kısa sürede fizik ve kondisyon açıdan yeterli düzeye gelmeleri için önce kros çalışmalarına ağırlık verdi. Hafta sonuna kadar fizik ve kondisyon ağırlıklı çalışmalar yapacaklarını belirten Uzyürek, yeni sezon öncesi futbolcularına ültimatom verdi.Takımda formayı çok çalışanın giyeceğini ve hakketmeyene forma verme gibi bir niyetinin olmadığını belirten Uzyürek “Çoğu futbolcu takımıza yeni katıldı. Bu nedenle de yapacağımız hazırlık maçlarında eksikliklerimizi en aza indirmeliyiz. Bu nedenle tüm oyuncuların dur durak bilmeden çaba sarf etmelerini bekliyorum” dedi.


Amaçların ligi en iyi yerde bitirmek olduğunu dile getiren Tugay Uzyürek, yeni sezonda tüm takımlara başarılar dileyerek “bizim için mühim olan gönüllerin takımı olabilmek” şeklinde konuştu.Beşyüzevlerspor kulübü başkanı Mustafa Koral ise; 1991 kurulan Beşyüzevlerspor kulübünün 1998-99 yılında Profosyonel lige çıktıklarını belirterek 2 yıl profesyonel ligde mücadele ettikten sonra BAL ligine düştüklerini söyledi.Defalarca BAL liginde mücadele verdiklerini dile getiren Koral “Bizim asıl amacımız gönüllerin kazanılması. 20 yıldır bunu yapmanın gayesindeyiz. BAL liginde statü çok eleştiriliyor. 3. lige çıkamadığınızda milyonlar çöpe gidiyor. 

O yüzden geçen sezon biz bu statü ile mücadele etmeyeceğiz dedik ve liglere katılmadık. Biz bir yıl dinlendik ve akümüzü şarj ettik ve aynı yönetim kurulu arkadaşlarımızla yola devam etme kararı aldık. Hocamız Tugay Uzyürek nezaretinde süper amatör ligde sıfırdan çok güzel bir kadro oluşturduk. Noksan yerlere dış transferde 3 veya 4 futbolcu transfer edip, alt yapımızdan da 4 ve 5 futbolcu daha alarak kadromuzu 20 kişinin üzerine çıkarmayı düşünüyoruz. Bizim esas amacımız yarışmacıdan çok, yetiştirici bir kulüp olabilmek. Ancak A takım lokomotif görevi görüyor. Lokomotif olmadan vagonlar yürümüyor.” Şeklinde konuştu.Kuruluşundan itibaren kulübün içinde yar alan Genel Kaptan Yılmaz Gülşen ise; BAL ligi statüsünü protesto etmek için gecen sezon BAL ligine katılmadıklarını belirterek, BAL liginin dipsiz bir kuyu olduğunu söyledi.Beşyüzevlerspor Kurucu ve onursal Başkanı Azmi Aydemir de; geçmişi başarılarla dolu kulübün tesis altyapı yönetimi ve futbolcu kadrosuyla örnek bir kulüp olduğunu söyledi.Beşyüzevlerspor Taraftar grubu lideri Umur Çatalbaş da; 20 yıldır kulübe emeği geçenlere teşekkür ederek yeni sezonda takımına güvendiğini söyledi. Beşyüzevlerspor kulübünün yeni transferleri şöyle : Emre Sanal Kaleci Yeşilköy,Özan Çakır sagbek Zeytinburnu,Erdi Kenan Solbek Yeşilköy,Uğur Balkanlı Stoper kozlu bel,Mesut Gönül orta saha Leventspor,Hakan Koç eski futbolcu,Cem Çelik Altıntepsispor, Onurcan Özaslan Yıldırımbosnaspor,Can Demir solaçık Sultangazi
Haber / Foto : Erol Eftekin
Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 12:47

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153