banner171

Sultangazi 1'İnci Cebeci Yolu Prestij Cadde Oluyor

Sultangazi 1'İnci Cebeci Yolu Prestij Cadde Oluyor

Sultangazi 1'İnci Cebeci Yolu Prestij Cadde Oluyor
 Sultangazi’de araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu 1’inci Cebeci Yolu prestij cadde haline getiriliyor.
750 metre uzunluğunda alanı kapsayan çalışmada, caddenin araç trafiği tek yönlü olarak düzenlenirken; geniş kaldırımlar ve yürüme yolları, bisiklet parkurları, oturma grupları, aydınlatma ve yeşil alan çalışması yapılacak. Bu çalışmanın bitmesinin ardından 1’inci Cebeci Yolu’nun açık hava alışveriş merkezine dönüşmesi amaçlanıyor.
Sultangazi Belediyesi, ilçenin estetiğine uygun yol ve kaldırım çalışmalarına bütün hızıyla devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yürüttüğü çalışma ile ilçenin en işlek caddelerinden olan 1’inci Cebeci Yolu’nda prestij cadde çalışmalarına başlandı.

Bisiklet yolu ve yeşil bant
1’inci Cebeci Yolu’nun modern bir görünüme kavuşturulacağı prestij cadde projesi; Sultangazi Belediyesi Cebeci Sosyal Tesisleri önünden başlayarak Çanakkale Şehitleri Caddesi’ne doğru 750 metre uzunluğunda bir alanı kapsıyor. Caddenin araç trafiği, Eski Edirne Asfaltı yönüne doğru tek yön olarak işleyecek. İki şeritli araç yolu yapılırken, 2 metre genişliğindeki bisiklet yolu ve yeşil bant oluşturulacak.

Geniş yaya kaldırımları
Yaya trafiğini rahatlatmak amacıyla geniş kaldırımlar yapılacak. Proje kapsamında ayrıca caddeyi kesen sokaklardan tek yönlü araç trafiği ile ulaşım sağlanacak. Bu sokaklar sayesinde esnafın dükkanlarına servislerini rahat bir şekilde yapmalarına imkan sağlanacak, belirli saatlerde kullanılmak üzere servis cepleri yer alacak. Yola bağlanan tüm sokaklardan caddeye ulaşılabilecek.
Öte yandan 1’inci Cebeci Yolu’na şehir estetiğini uygun oturma grupları ve yeşil alan çalışması yapılacak. Caddeye ayrıca modern aydınlatma ekipmanları yerleştirilecek.

1’inci Cebeci Yolu açık hava alışveriş merkezine dönüşüyor
Bu çalışmanın bitmesinin ardından 1’inci Cebeci Yolu’nun açık hava alışveriş merkezine dönüşmesi amaçlanıyor. Geniş yürüme yolu, bisiklet parkuru, şehrin estetiğine uygun oturma grupları, aydınlatma, yeşil alan ve sosyal donatı alanlarıyla 1’inci Cebeci Yolu modern bir çehreye kavuşuyor.
Prestij Cadde uygulaması açık havada alışveriş yapma ve ailece vakit geçirmeye imkanı sağlayacak. 1’inci Cebeci Prestij Caddesi yalnız mahalle sakinlerinin değil, bölgenin de yeni buluşma adresi olacak.
Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2017, 18:33

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153