banner171

Sultangazi Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi Bile Gelen Faturaya isyan etti!

İBB'ye bağlı İSKİ'nin iddiaya göre 3 aydır oturmadığı evine gönderdiği faturaya tepki gösteren Sultangazi Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi Fahrettin Yürek, "Kasıt mı var diye düşünüyordum ama başımıza gelince gerçekten olduğunu öğrenmiş olduk" dedi.

Sultangazi Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi Bile Gelen Faturaya isyan etti!
 Sultangazi Belediyesi CHP'li meclis üyesi Fahrettin Yürek, 3 aydır boş olan evine gelen 258 liralık su faturasından dolayı İSKİ'ye tepki gösterdi
Sultangazi Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi Fahrettin Yürek, İBB'ye bağlı İSKİ'nin iddiaya göre 3 aydır oturmadığı evine gönderdiği faturaya tepki gösterdi. Faturayı görünce şaşkına dönen CHP'li meclis üyesi İSKİ'yi aradığında, sayacın fotoğrafıyla birlikte başvurduğunda düzeltileceğini yanıtını aldı.


"Neden oturulmayan bir eve fatura gönderiyorsunuz?"
İSKİ'nin bu pandemi sürecinde vatandaşları ayağına çağırmasının doğru olmadığını belirten Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediyesi Meclis Üyesi Fahrettin Yürek, "Ben 3 aylığına Silivri'ye geçmiştim pandemi döneminde okullar kapandıktan sonra. Tabi iş yerine gidip geliyoruz. Bana bankadan mesaj geldi 'Faturanız ödenmemiştir' diye. Ben de 'Ne faturası?' nihayetinde oturmadığımız bir yer diye düşünüyordum.
 İSKİ'yi aradım neden oturulmayan bir eve fatura gönderiyorsunuz?' dedim. Onlar da sürecin böyle işlediğini, sayacı okuyup onlara gitmem durumunda düzelteceklerini söylediler. Pandemi sürecinde insanlara evinden çıkmayın diyoruz. İSKİ bana 'Git evine, sayacı oku gel. Burada bize göster' diyor. Olmaz, yanlış" dedi.

Doğalgaz faturalarında da benzer durum yaşanmıştı
Geçtiğimiz aylarda İstanbul'da İGDAŞ'ın kestiği doğal gaz faturalarında da benzer bir durum yaşanmıştı. Normalde 35 günlük kesilmesi gerekirken doğal gaz faturaları 45-50 günlük olarak kesilmiş ve vatandaşlara yüksek miktarda doğal gaz faturası gelmişti. Yaşanan durum sonrası EPDK devreye girmiş ve soruşturma açmıştı. Soruşturma kapsamında söz konusu faturaların usule aykırı olarak kesildiği belirtilmiş ve İGDAŞ'ın faturaları yeniden düzenlemesi istenmişti. Ödeme yapanlar için ise bir sonraki ay mahsuplaşmaya gidileceği belirtilmişti.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 17:38

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153