banner171

Sultangazi'de Yarıyıl Tatili Eğlencesi Devam Ediyor

Sultangazi Belediyesi, öğrencilere yönelik yarıyıl tatili etkinliklerine devam ediyor.

Sultangazi'de Yarıyıl Tatili Eğlencesi Devam Ediyor
 Sultangazi Belediyesi, öğrencilere yönelik yarıyıl tatili etkinliklerine devam ediyor. Etkinliklere katılan ekranların sevilen ismi Bonushoca Süleyman Bedelioğlu, öğrencilere YGS sınavıyla ilgili öğütler verdi. Programa katılan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ise yaptıkları her projede gençlerin fikirlerine de kulak verdiklerini söyledi.
Sultangazi Belediyesi, sömestr tatili boyunca öğrencilere yönelik etkinlikler düzenliyor. Sultangazi Belediyesi Nikah Salonlarında düzenlenen programa öğrenci ve veliler katılıyor. Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay'ın da katıldığı etkinlikler yoğun ilgi görüyor.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, gençlere yönelik etkinlikleri aralıksız sürdürdüklerini söyledi. Belediye hizmetlerini yaparken gençlerin fikirlerinden yararlandıklarına dikkat çeken Başkan Altunay, "Gençlik Meclisimiz başta olmak üzere katıldığımız her programda gençlerimizin önerilerini dinliyoruz. İlçeye kazandırılan kültür merkezleri ve yaptığımız çalışmalardan gençlerimizin faydalandığını gördüğümüzde büyük mutluluk duyuyoruz" dedi.

Sultangazi'nin yeni projelerle İstanbul'un merkezinde olacağını ifade eden Başkan Altunay, "Artık biz İstanbul'un merkezine gitmiyoruz. İstanbul'daki herkes yeni merkezlere gitmek için Sultangazi'den geçecek. Yeni Havaalanı Kanal İstanbul gibi birçok proje ile Sultangazi daha merkezi konuma gelecek" şeklinde konuştu.

Öğrencilere özgüvenli olmalarını öğütleyen Başkan Altunay, şunları söyledi: "Hedefleriniz her zaman büyük olsun. Başarıya gitmeniz için yetenek de azim de sizlerin elinde. Hedeflerinize kararlılıkla ilerleyin; her zaman özgüvenli olun. Başarılarınızla bizleri gururlandıracağınıza inanıyoruz."

Yarıyıl etkinliklerine katılan Bonushoca Süleyman Bedelioğlu da öğrencilere sınavlarda başarılı olmaları için yapmaları gerekenleri anlattı. Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın (YGS) her ülkede olduğuna dikkatleri çeken Bedelioğlu, "Bu sınav Amerika'da da Almanya'da da başka bir isimle var. Oralardaki adı Bilgi Yetenek Testi olarak geçiyor. Bu sınav size zülüm olsun diye yapılmış bir sınav değil; her ülke mutlaka sınav yapar" dedi.

Öğrencilerin YGS Sınavı'nda karşılaştıkları soruları ilk kez gördüklerine vurgu yapan Bedelioğlu, şunları söyledi: "YGS sınavında ilk kez karşılaştığınız sorular karşısında boşuna çalıştım hissine kapılmayın. Bu nedenle bildiklerinizi de unutabilirsiniz. YGS sınavından kaç alırsanız alın; haziran ayındaki sınavlara çalışmayı bırakmayın. YGS Sınavı için en iyi yöntem soru çözmek; haziran ayındaki sınav için ise konu çalışmaktır".

Etkinlikler kapsamında çocuklara kukla şov ve illüzyon gösterileri sunuldu. Radyocu Volkan Yörük ile illüzyonist Erdem Obüs'ün sunduğu gösterileri can kulağıyla izleyen çocuklar eğlenceli vakit geçirdi. Çocuklar ayrıca, pamuk helva, patlamış mısır, Osmanlı macunu gibi ikramları alırken palyaço ve yüz boyama gibi aktivitelerle de güzel bir gün geçirdi. Yarıyıl tatili etkinlikleri 03 Şubat Çarşamba günü çizgi animasyon film ve sinema gösterimleri ile son bulacak.
Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2016, 18:20

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153